SingleShock Weekly #47 (28.02 – 6.03)


Cześć Wam, towarzysze. Orzeł wylądował, a wraz z nim porcja screenów z Halo 4, garstka screenów informacji na temat Assassin’s Creed 3 i… generalnie, mamy za sobą ciekawy tydzeń tylko dzięki tym dwu rzeczom.

Pierwsze screeny z Halo 4

Nie wiem, czy twierdzenie, że Halo 4 jest „najlepiej wyglądającą grą na Xboxa w historii”, jak twierdzą niektórzy, ale na pewno będzie najlepiej wyglądającą częścią serii. Widocznie zmiana tworzącego je studia wyszła grze – przynajmniej wizualnie – na dobre.

Dostaliśmy także filmik, prezentujący grę.

Assassin’s Creed 3 – silnik, bohater, Animus 3.0

Twórcy twierdzą, że ich celem jest pozostanie przy oryginalnym duchu dotychczasowych gier serii. Niestety, już dwójka zatraciła ją w dużym stopniu, bowiem, jak ktoś rzekł, asasyni mieli w domyśle zajmować się zabijaniem głów wrogich organizacji, a nie całych armii… Cóż, przynajmniej mamy pewność, że nie odejdzie od… zbyt wielu dotychczasowych rozwiązań.

» Dostaniemy zupełnie nowe rodzaje terenów do eksploracji oraz nowe, niekonwencjonalne metody podróżowania (jak to asasyni mają w zwyczaju). To zapewni nam pan Alex Hutchinson, dyrektor kreatywny studia.
» Niektóre postacie w grze będą używały podczas cutscenek języka Mohawk, jednego z języków rdzennych Amerykanów.
» Cykl produkcyjny tej części gry był o wiele dłuższy w porównaniu do pierwszej części serii. Wygląda na to, że proces prowadzony był równolegle do Brotherhood i Revelations. Według szefów Ubisoftu, Assassin’s Creed 3 tworzony jest już od trzech lat.

» Gra opowiada historę sporów pomiędzy Templariuszami i Amerykanami. Historia nie opiera się jednak o dzieje wojny, lecz o życie głównego bohatera, kolejnego z przodków Desmonda.
» Wprowadzony został nowy system pracy kamery. Teraz ta skupia się przede wszystkim na najlepszym widoku akcji dziejącej się na ekranie.
» Grę oparto na zupełnie nowym silniku o nazwie Anvil.
» Nowym asasynem zostanie owoc związku rdzennej Amerykanki z brytyjskim żołnierzem. Bohater nazywa samego siebie Connor, ale jego prawdziwe imię brzmi Ratohnhakéton. Los skrzyżował losy Connora i Zakonu Asasynów na jego drodze w poszukiwaniu prawości.
» Connor jest cichym człowiekiem. Jego czyny wysławiają się o nim lepiej, niż on sam – w przeciwieństwie do Ezio, Connor jest wojownikiem wolności w imieniu sprawiedliwości, zamiast prywatnej zemsty.

» W grze przemierzać będziemy Boston, Nowy Jork i ogromne krajobrazy.
» Bohater będzie walczył po stronie Amerykanów, jego pierwszorzędnymi sojusznikami będą George Washington, Benjamin Franklin i Charles Lee. Tak czy siak, nie oznacza to wcale, że Amerykanie to czysto biała strona, a Brytyjczycy to wyłącznie czarne charaktery.
» W grze uświadczymy pór roku, zresztą już teraz na screenach oglądamy w większości zaśnieżone tereny. Nie bójcie się, zobaczycie również piękne, letnie zachody słońca. :) A przynajmniej, miejmy taką nadzieję.
» Będziemy mogli tworzyć łańcuchy zabójstw, łącząc tomahawk i nóż.
» Walka i skradanie się będą kompletnie odnowionymi systemami, twócy porównują Connora do „predatora”. Gracz będzie mógł wspinać się po drzewach i innych elementach architektury.

» Zwierzęta pojawią się w lasach, na przykład jelenie i niedźwiedzie. Będzie można je zabić, a potem zebrać skóry na późniejszą sprzedaż. W grze będzie istniał nowy system ekonomii.
» Będziemy układali puzzle podobne do Prawdy, jednak nie będą one miały związku z Obiektem 16.
» Desmond użyje nowej wersji Animusa – 3.0 i będzie rzucany w wir „istotnych wydarzeń”.
» Osiąganie 100% synchronizacji we wspomnieniach opłaci się, lecz tym razem dopiero po przejściu wszystkich wspomnień. W grze będą punkty kontrolne, co oznacza, że nie trzeba będzie grać całych misji od początku, by osiągnąć 100% synchronizacji.
» Bractwo Asasynów powróci w nieco zmienionej formie.
» Dynamika walki zmieni się wraz ze zniknięciem w cholerę namierzania celu i kontekstu (słynna klik vs. spacja + klik)
» Obrona kryjówek nie powróci.
» Nie będzie więcej najemników, złodziei, kurtyzan, romów ani pozostałych frakcji, ale zastąpią je inne.
» Do gry zostało nagranych około 2,5 godziny cutscenek.

A oto pierwszy oficjalny zwiastun:

Mass Effect 3 na torrentach na długo przed premierą

Nie, nie rzucę wam żadnym linkiem, powiem tylko, że na razie piraci i tak nie mogą pograć w Mass Effect 3. Brak cracka. Xboxowa wersja gry pojawiła się w piratosferze 6 marca, pecetowa natomiast – już w zeszłym tygodniu.

Rozbrajają komentarze na portalach, w których ten news jest bardzo popularnym kąskiem.

„To jest Mass Effect, klon Star Wars który pisze się sam, wrzucili trailer dwóch zabawiających się gejów, by się upublicznić. Oto EA, oto BioWare. O co wam chodzi?”

„EA po raz kolejny dało się wydymać, niczym Shepard na gej-trailerze”

Dust 514 – exclusive FPS na PS3 za darmo

Strzelanka, która ma miejsce w świecie EVE Online, miała początkowo stać w PSN za 10 – 20 USD. Zdecydowano jednak, że gra będzie dostępna do pobrania i grania za darmo.

Gra będzie zarabiała na siebie w typowym dla darmówek stylu. Jednak tym razem, jak rzekł jeden z producentów gry, będzie można „zapłacić, by dostać przedmiot” lub „zainwestować czas, by dostać przedmiot” i żadna z tych metod ma nie mieć przewagi nad drugą.

Ciekaw jestem, jak długo gra w takim stylu utrzyma się na rynku. Życzmy jej wszystkiego najlepszego!

Najbardziej platynowana gra na PS3?

„Platynowana”, czyli kiedy gracze zdobywają wszystkie osiągnięcia. A więc, tytuł najbardziej platynowanej gry ląduje do… Assassin’s Creed 2!

Według informacji z Official PlayStation Blog, na drugim miejscu znajduje się Modern Warfare 2. Dopiero na trzecim, acz wielce honorowym miejscu, plasuje się Uncharted 2: Among Thieves.

8itHit

Gotowi na lekką dawkę… Schizofrenii?

Informacje o Enslaved Eagle

Początkujący we wszystkim - tworzeniu stron internetowych, grze na gitarze i pobijaniu rekordów Cialnego w The Beatles: Rock Band.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Newsy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „SingleShock Weekly #47 (28.02 – 6.03)

  1. Mroku pisze:

    Assasins Creed:
    – będzie coop dla czterech graczy

Add Comment RegisterDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>