FAQ

Ten dział ma na celu odpowiedzieć na część powtarzających się cyklicznie pytań oraz pomóc nowym słuchaczom w odnalezieniu się na stronie. Jeśli nie ma tutaj odpowiedzi na pytanie jakie Cię interesuje lub uważasz, że powinno się tutaj znaleźć coś więcej – napisz do nas! Wystarczy przejść do działu kontakt bądź zostawić komentarz pod aktualnym artykułem/podcastem.

Skąd nazwa DualShock Podcast?

Chyba największa tajemnica związana z naszą stroną, która dezorganizuje nawet najtęższe umysły internetu. Nazwa DualShock Podcast stanowi hołd skierowany w stronę PSXa bo to właśnie on był dla wielu z nas początkiem wspaniałej przygody z szeroko pojętymi multimediami. Koń pociągowy naszej strony – odin (to ja!), rozpoczynał swoją przygodę właśnie od tej konsoli. Pomijając romans z Atari, Amigą bądź Commodore, PSX to źródło nieskończonych sentymentalnych ahów oraz budzących łezkę w oku wspomnień. Obecnie nazwa portalu jest dość uniwersalna, gdyż również i taką funkcję pełnią same gry. Różnice pomiędzy rynkiem gier konsolowych a PCtowym zacierają się z dnia na dzień na czym sami gracze mogą tylko zyskać. Obie platformy stymulują wzajemny wzrost konkurencji oraz standardów. Nie chcieliśmy promować rozgraniczenia tematycznego na konsole i „nie-konsole”. Na ten moment jednak gramy głownie na PCtach (bo wychodzi po prostu taniej), natomiast większość z nas ma również do czynienia z konsolami.

Dlaczego prowadzicie ten podcast?

Przede wszystkim kieruje nami chęć wygadania się. Na szczęście rozmawiać lubimy o sprawach wszelakich. Nie obce są nam tematy popkultury, filmu, muzyki, etc., aczkolwiek nie ukrywamy, że głównie interesuje nas tematyka gier. Niemniej nie chcemy przy tym trzymać się sztywno jednej wyznaczonej konwencji. Priorytetem jest dla nas dobra zabawa, miła atmosfera i momentami nawet merytoryczna dyskusja! ;) Splendor, chwała i tysiące lajków na fejsbuczku stoją dla nas na dalszym planie choć nikt z nas nie miałby nic przeciwko gdybyśmy posiadali własne groupies. :D

Kiedy zaczęliście nagrywać?

Historia DualShock Podcast jest stosunkowo bogata. Nasza przygoda z nagrywaniem zaczęła się jeszcze zanim podcasty były w polskim internecie modne. Konkretnie mówimy tutaj o roku 2009 pod koniec którego zmieniliśmy nazwę na DualShock Podcast i właśnie pod tą banderą zaczęły ukazywać się kolejne odcinki. Zważywszy na to, że nie nagrywamy tego „bo wypada” lub „bo każdy teraz ma swój podcast” bądź też „należy usilnie kreować się na opiniotwórcze medium”, a głownie po to by nawiązać dyskusję i utrzymać kontakt z użytkownikami, możemy być bardzo „nie trendy”. Mimo wszystko wszyscy tutaj liczymy na to, że nie jest najgorzej.

Trafiłem na stronę po raz pierwszy – i co dalej?

W takim razie rozgość się! Możesz się również zarejestrować i napisać coś od siebie. Na stronie czasami może panować cyniczno-szyderczo-sarkastyczna atmosfera, ale nie ma się czego obawiać. Na straży porządku stoją tutaj oddani sprawie bojownicy. Nie są to ci których ta strona potrzebuje, ale ci na które zasłużyła :D (Batman o sobie w kontekście bohatera Gotham).

Jak się zarejestrować?

Wystarczy w górnym menu kliknąć na „Dołącz do nas”, następnie „Zaloguj się” i w nowo otwartym menu kliknąć „Zarejestruj mnie”. Jeśli już to zrobisz, napisz komentarz pod tym samym nickiem na który się zarejestrowałeś i poinformuj nas o swojej rejestracji. Procesu weryfikacji dokonujemy ręcznie ze względu na dziesiątki botów, które starają się wtargnąć na stronę.

O co chodzi z tym „okej” na początku?

Klik myszkiem tu. Jak już było wspomniane, korzenie odina sięgają PSXa. A wraz z nim, serii Metal Gear Solid. Z ów serii podłapał „OKEJ”, którego z upodobaniem używała główna postać gry: „Solid Snake”. Wszyscy chcący dowiedzieć się trochę więcej na ten temat, mogą zapoznać się z serią Awesome Gear dostępnej pod tym adresem (wersja z napisami PL).

W co i na czym gracie??

Oto profil odina + mnogie profile na uplay, gog, origin, gfwl, etc.
Tutaj znajdziecie profil Jaracza + mnogie profile na uplay, gog, origin, gfwl, etc.
W tym miejscu można podejrzeć profil steamowy Cialnego a tutaj jego profil Live dla konsoli Xbox 360.
A tutaj ukrył się Grabczas + mnogie profile na uplay, gog, origin, gfwl, etc.

Nie jest to kompletna lista osób które przyczyniają się do rozbudowy strony. Wrzuciliśmy tutaj jedynie osoby, które nagrywają słuchowisko. Po osobną listę zerknij do działu redakcja.
Trudno jednoznacznie zdefiniować gatunki, które nas interesują. Dodatkowo nasze profile nie tworzą całości obrazu ze względu na to, że sporo gramy też offline więc nie wszystkie tytuły zostały tu zawarte.

Jakie mamy doświadczenie?

Podcast funkcjonuje już od 5 lat a więc zdecydowanie spore. Mimo wszystko zdarzały się rotacje redakcyjnego składu, bo jak to w życiu – ludzie przychodzą i odchodzą. Stąd doświadczenia poszczególnych członków naszej drużyny różnią się od siebie. Mimo wszystko staramy się rozwijać i nie tkwić w stagnacji. Strona podlega modyfikacjom, ekipa się powiększa a my dążymy w stronę poszerzenia naszych kompetencji i ulepszania formy wrzucanych przez nas materiałów.

Coś Ci się nie spodobało?

Pisz śmiało. Nie cenzurujemy wypowiedzi na stronie i jesteśmy otwarci na krytykę. Tak długo jak jest ona konstruktywna oraz nie utopisz jej w wyzwiskach na pewno zostanie zauważona. Postaramy się odpowiedzieć, nawiązać dyskusję i nawet bardzo możliwe, że weźmiemy sobie Twoje zdanie do serca. Nie tolerujemy natomiast bezmyślnego obrażania kogokolwiek, obojętnie czy dotyczy to redaktora, czy użytkownika.

Nie odnalazłeś się tutaj i uważasz, że inne podcasty są lepsze?

Normalna sprawa, nie każdemu musi podobać się nasz podcast.

Chciałbym zapytać o …

Zajrzyj do działu „Kontakt” lub napisz w komentarzu do wybranego/najnowszego materiału. Zawsze ktoś postara się odpowiedzieć.

Chciałbym pomóc w funkcjonowaniu serwisu!

Jasne! Tak długo jak jesteś w stanie trochę nad tym popracować, tak długo możesz dodawać nowe materiały, pisać artykuły lub nagrywać podcasty. Na dobry początek wystarczą chęci i kontakt.

Możliwość komentowania jest wyłączona.