Smartfon Corner: Android


Witajcie wszyscy użytkownicy telefonów z systemem android. W tym odcinku Ja, Iroks przedstawię swoje propozycje gier. Przygotujcię się na pokaźną listę tytułów, sporo godzin rozgrywki i czasami pewnych wydatków. Jeżeli czytacie to z poziomu telefonu i nie jesteście w zasięgu wifi, to odradzam czytanie, ponieważ pojawi się sporo ciekawych tytułów, które będziecie chcieli od razu spróbować.

Let’s Play !

Pierwsza pozycja na naszej liście to Scramble net. Jest to gra, w której jesteśmy administratorem sieci w jakiejś firmie i musimy przyłączyć wymaganą ilość terminali do serwera, wykorzystując istniejące połączenia. Każde z istniejących połączeń, możemy dowolnie obrócić o 45 stopni. Pięć poziomów trudności wystarczy, by każdy znalazł coś dla siebie. Co ciekawe, przy ustawieniu najwyższego poziomu trudności, wiemy tylko o istnieniu łączników 3 lub 4 stronnych i możemy je obracać, ale do czasu rozwiązania łamigłówki ich nie widzimy. Ponadto mamy przycisk solve it! który rozwiąże za nas łamigłówkę. Ilość plansz jest nieskończona, ponieważ są generowane losowo. Amplikacja jest darmowa i wymaga androida w wersji co najmniej 1.6 oraz 1 mb, więc zmieści się na każdym urządzeniu.

Druga gra, którą chciałbym zaprezentować to Labyrinth. Kiedyś w dawnych czasach, były takie drewniane pudełka, w których był labirynt, oraz kilka dziurek, oraz miejsce gdzie wrzucało się kulkę i gdzie wypadała. Problem z tym był taki, iż ile można kończyć ten sam labirynt. Rozwiązanie tego problemu nadeszło z urządzeniami, które wykrywają własne wychylenie. Sama grafika jest bardzo schludna, bez wodotrysków, przechylając telefon czuć ciężar kulki, model toczenia się jest wiernie oddany. Wersja lite nie oferuje zbyt wiele poziomów, jednak po zakupie mamy już dostęp do OGROMU poziomów (naprawdę OGROMU), oraz możliwość pobierania nowych, stworzonych przez programistów lub samych graczy zestawów. Przy czym jak by komuś było mało, ma dostęp do edytora poziomów. Cena w polskim google play to 12.19zł.

Kolejna moja propozycja to Unicorn Dash. Jest to mobilna wersja epickiej gry flash Robot Unicorn Attack. Jedyny problem to brak Tej muzyki, która towarzyszyła nam przy rozgrywce we flashową wersję. Jednak dalej można sobie patatajać jednorożcem i rozsiewać tęczę. Wymaga androida w wersji 2.1 lub wyżej.

Następna gra jest też kolorowa, jednak już nie ma w niej jednorożców. Mowa o Marble Saga jest to udana wersja zumy na telefony dotykowe. Samej rozgrywki raczej nie będę opisywał, przeważnie każdy zna ten typ rozgrywki. Sporo poziomów i za darmo czego chcieć więcej ? Polecam. Wymaga androida co najmniej w wersji 2.1

Zostajemy w świecie bajek, legend i mitów. Tym razem czas na poważną i rozbudowaną grę strategiczną. WMajesty Fantasy Kingdom Simwcielamy się w króla, który dąży do dobrobytu w swym królestwie. Jest to dosyć wierna adaptacja gry komputerowej o podobnym tytule, może nie ma części budynków, ale rozgrywka dalej jest ciekawsza. Zadania które dostaniemy są ciekawe i absorbujące. Dla tych co grali już w komputerową wersję, może być to prosta rozgrywka, dla tego polecam to głównie ludziom, którzy nigdy nie mieli z tym styczności. Jeżeli komuś spodoba się podstawowa wersja, to niech wie że wyszedł również dodatek Majesty: Northern Expansion. W nim dostajemy sporo innowacji, takich jak skirmish czy poziomy trudności. Co ciekawe twórcy cały czas rozwijają swój produkt, dodając np. jedno zadanie czy zmieniając statystyki potworów i bohaterów.
Wymagania to android w wersji 1.6 lub wyżej (dodatek co najmniej 2.1) i raczej polecam większy ekran, chociaż na wyświetlaczu 3,5 calowym też da się grać. Co do kosztów to już nie jest tak fajnie niestety :
Majesty: Fantasy Kingdom Sim 6,71zł
Majesty: Northern Expansion 10,28zł

Będąc dalej w temacie bohaterów, zapraszam do spróbowania Battleheart. Pewne królestwo zostało opanowane przez potwory, zbierz drużynę 4 śmiałków i poprowadź ich w krucjacie przeciwko złu i niegodziwości. Do wyboru mamy magów, wiedźmy, rycerzy, piratów, kleryków i wiele innych. Łącznie nasz zespół możemy zbudować z 12 towarzyszy. Sporo map i przedmiotów zapewnia długie godziny wspaniałej rozgrywki, sam mam już ponad trzynaście i na pewno jeszcze wrócę. Całość jest utrzymana w pewnego rodzaju komiksowej grafice, efekty czarów wyglądają efektownie. Nic tylko ściągać i grać, jednak tutaj jest mały haczyk, koszt tej zabawy to 9,46zł jednak jak na tyle godzin rozgrywki, nie jest to spora kwota.

Ostatnia gra przeze mnie polecania w klimatach średniowieczno/fantasy to Shake Spears, czyli pojedynki rycerzy na kopie. Wydawać by się mogło, że wiele to tutaj nie można wymyślić, a jednak dostępne są klasy postaci, które definiują rozgrywkę. Trzeba pamiętać o obronie siebie, ale jednak uderzenie w tarczę przeciwnika zbyt dużych obrażeń nie zada. Umiejętności specjalne dodają kolejny wymiar rozgrywki, można unieszkodliwić kopię przeciwnika na 2 tury , a to zwiększyć sobie tymczasowo tarczę lub ukraść umiejętność przeciwnika. Mamy sporo grodów i twierdz w których odbywają się zawody. Każdy turniej składa się z pojedynku z 4 przeciwnikami, następnie po ich pokonaniu walczymy z królem danej areny. Gra jest darmowa ale niestety wykorzystuje system mikropłatności. Dostęp do nowej areny kosztuje 1 kryształ. Natomiast lepsze umiejętności to wydatek od 2 do 4 kryształów. Dziennie dostajemy jeden darmowy, kolejne bezpłatne możemy dostać, np za ściągniecie i uruchomienie jakieś reklamowanej gry czy „wzięcie udziału” w loteri, czyli podanie maila na który przyjdzie spam. Mimo tego negatywnego sposobu „niewymuszonej” płatności gra jest warta spróbowania.

Tym razem mam propozycję zostania bogiem i ukarania nieposłusznych wiernych, którzy mają zamiar zbudować wieżę Babel.
Babel Rising 3D to zręcznościowa gra która polega na zabijaniu niepokornych wiernych. Do dyspozycji mamy cztery żywioły dzięki którym możemy rzucać różne czary, standardowo jest i fireball jak i możliwość podtopienia całej budowli. Naprawdę ładna grafika, widowiskowe efekty jak również cieniowanie, które rzadko zdarza się w grach na telefon. Niestety mój telefon nie wyświetla zbyt płynnie maksymalnych ustawień, jednak jest możliwość jej dostosowania. Myślę że tytuł ten jest wart wypróbowania.

Witajcie na dzikim zachodzie w trakcie gorączki kolonizacyjnej. W Guns’n’Glory wcielamy się w role szefa szajki bandytów, którzy chcą ograbić kolonistów. Jest to gra typu tower defence, jednak w porównaniu do innych gier tego rodzaju, nie budujemy wież, a zatrudniamy śpiących rozrabiaków na mapie. Przy okazji możemy ich przemieszczać co stwarza nowe taktyczne rozwiązania. Uciekł ci jeden kolonista i jest blisko wyjścia ? Przesuń jednego ze swoich strzelców niech go dopadnie, po czym wróć na miejsce. Trzeba też pamiętać w późniejszych poziomach, że kolejne fale nie zawsze nadchodzą z tego samego miejsca. Od gracza wymagana jest spora elastyczność obrony. Teraz kiedy jest już dostępny każdy z ośmiu rozdziałów gry, mamy gwarancję długiej i naprawdę wymagającej rozgrywki.

Pamiętacie Deus eks ? Przedstawiam wam Cyberlords – Arcology bardzo fajny rpg dziejący się w przyszłości. Jednak nie oczekujcie od tej produkcji trzeciego i czwartego dna, ani zbyt nowatorskiej fabuły, takiej złożoności jak w Deus Eks Human Revolution. Jednak też jest ciekawie, są zdrady, cisi wspólnicy, przyjaciele którzy okazują się wrogami, nanowszczepy i wielkie korporacje które kontrolują ludzi. Walka odbywa się w czasie rzeczywistym z możliwością włączenia pauzy co pomaga ogarnąć sytuację. Dosyć spore lokacje zachęcają do eksploracji.

Use The Force Luke.

Jeżeli wiesz kiedy pada ten cytat, możesz w ciemno ściągać grę Rebel Attack 2. Jedyny problem to zapewne roszczenia co do praw autorskich i gry obecnie oficjalnie nie ma w sklepie androida, jednak w internecie można ją spokojnie znaleźć.

http://youtu.be/P0RGDm0NUmo

Kolejna moja propozycja z gatunki sci-fi to: UniWar turowa strategia z możliwością gry online. Trzy zróżnicowane rasy, ponad 3000 map. Możliwość gier do 8 graczy na jednej mapie online jak również na jednym telefonie, a jak chcemy to i można zagrać przeciwko komputerowi w dowolnej konfiguracji. Mamy również ranking online. Od początku zawsze brakowało mi tego typu gry na androidzie. Grając ciągle jest dylemat uleczyć jednostkę ? Może jednak lepiej zaatakować i dobić inną ? Postawić na liczne słabe jednostki czy przeczekać nawałnicę i uderzyć potęgą swojej rasy ? Co ciekawe działa prawie na każdym sprzęcie z tym systemem, wymaga wersji co najmniej 1.5 a więc już naprawdę starej. Jednak zabawa już trochę kosztuje, a mianowicie 16.80zł jednak opcja nieskończonej rozgrywki zmienia sposób postrzegania tej kwoty.

Jeżeli ktoś się skusi, chciałbym żeby się tym pochwalił, zagrało by się jakieś mecze online.

Na koniec zostawiłem sobie prawdziwą perełkę wśród gier na telefon.

Ktoś zapyta co to jest. Odpowiem mu tylko, że to najlepsza gra planszowa stworzona w Polsce i jedna z najlepszych na świecie. Idea rozgrywki polega na wyeliminowaniu sztabu przeciwnika który posiada 20 punktów żywotności. Do dyspozycji mamy 34 żetony wchodzące w skład armii. Co znajduje się w takiej armii? Otóż jest wiele, mamy jednostki, moduły które wspomagają naszych żołnierzy, oraz działania natychmiastowe. Do wyboru jak na razie w wersji na na droidzie mamy cztery podstawowe armie. Zbuntowany komputer Moloch, który prowadzi armię maszyn mającą zniszczyć niedobitki ludzkości. Mutanty które zebrały się wokół charyzmatycznego przywódcy Borgo. Ostatnią regularną armię ludzkości Posterunek i Hegemonię która jest zbieraniną gangsterów. Każda z armii posiada unikalne jednostki, oraz umiejętności a przy tym wszystko jest czytelne jeżeli poznamy znaczenie paru symboli.

Dodatkowo do plusów należy zaliczyć balans rozgrywki, możemy zastosować wredne zagranie, jednak na nie też znajdują się kontry. Żadna z armii nie jest ani zbyt silna, ani zbyt słaba. Z czasem jak dojdą dodatki, ilość armii wzrośnie do 8, a w dalszej przyszłości 10. Mamy możliwość gry z komputerem, na trzech poziomach trudności, jak również do czterech żywych graczy przy jednym telefonie. Przy tak rozbudowanej rozgrywce nie jest możliwe że szybko znudzi się nam ten tytuł, a dodanie niedługo w kolejnym patchu trybu multiplayer, tylko jeszcze bardziej dopieści ten tytuł. Gra warta swojej ceny (9,99zł). Dla tych co znają już ten tytuł dodam kolejny plus, w końcu nie trzeba liczyć samodzielnie bitew, ani tasować żetonów. ;)

Bonus
Jeżeli nie znasz karcianki komputerowej Urban Rivals, to może zainteresujesz się nią po zainstalowaniu clienta do telefonu ?

Na sam koniec prosta gra w której musmy odszukać przedmiotów na czas w gąszczu innych, na motywach znanego serialu Scrubs

Tak swoją drogą odin, będziesz miał to przy okazji wszystko w jednym miejscu spisane ;)

Informacje o Iroks

Fan dziwnych, często niszowych gier, lubi planszówki i bitewniaki. Nie pogardzi dobrą książką czy filmem. SIŁA i SALTA !
Ten wpis został opublikowany w kategorii Artykuły. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Smartfon Corner: Android

 1. odin pisze:

  Iroks trzeba to kontynuować :D Ja z przyjemnością się podzielę tym w co grywam na Androidzie :) No i najważniejsze ScrambleNet – przegrałem w to godziny :D

 2. Iroks pisze:

  1mb a tyle radości. :)

 3. grabczas pisze:

  Neuro Hexa muszę w końcu kupić, poza tym nic nie wygląda na bardzo interesujące ale czekam co wykminicie dalej :P

 4. Mroku pisze:

  Meh na telefonie praktycznie już nie gram, nawet na dwójce.

Add Comment RegisterDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>