DualShock Podcast #194


Zimowy odcinek DualShock Podcast numer 194. Po walce z domeną, przygotowaniami do obrony i finezyjnych naprawach projektu zebraliśmy się do spóźnionego nagrania w którym omówimy: Heroes 7, perypetie z firmą Ubisoft w sprawie Assassin’s Creed Unity oraz Far Cry 4, Telltale Games szykuje niespodziankę, Denuvo DRM niszczy nasze dyski twarde (?), Lost Ark chwyta nas za serce oraz temat główny.

Wersja audio dostępna pod adresem:

Wersja audio. [Pobierz bezpośrednio]

Czasy do wersji audio:

Heroes 7 nie zapomniane – 01:14
Ubisoft rekompensuje graczom problemy z Assassin’s Creed Unity – 11:13
Niespodzianga od Telltale games – 14:38
Denuvo DRM i jego problematyczna funkcjonalność na PC – 21:48
Lost Ark czyli przykuwający oko H&S – 34:18
Ubisoft i Far Cry 4 – 52:18
Dlaczego gry z gatunku horror są tak słabe :/ – 1:00:23
Zakończenie – 1:22:08

Informacje o odin

Staram się utrzymać stronę w jak najlepszej kondycji, oraz być lepszy w tym co robię. Interesuje się grami komputerowymi odkąd tylko dostałem Swój pierwszy komputer, a samym tworzeniem stron internetowych, treścią multimedialną, designem, od około 2003 roku. Tyle tytułem wstępu, na pewno napiszę więcej :)
Ten wpis został opublikowany w kategorii DualShock Podcast, Podcast i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

17 odpowiedzi na „DualShock Podcast #194

 1. Bruno pisze:

  Tak wygląda wasze przywitanie na osi czasu. Ten entuzjazm Świdra.

 2. Kosmiczna Suczka pisze:

  Cracka do DA:I nie ma, co ciekawe Fifa 15 która także ma Denuvo też nie ma cracka, a przypominam ze ta gra ma 2 miesiące.
  Jak wiemy gry najlepiej sprzedają się w pierwszych tygodniach i jak zabezpieczenia wytrzyma tyle bez złamania to wykona swoje zadania, a gdyby gra została złamana to nie zdziwię się jak na drugi dzień wyjdzie patch który usunie Denuvo na oryginałach.
  ~1GB na godzinę to nie jest jakoś dużo, na przejście DA:I będzie trzeba z 100GB, a to tylko 0.1% wytrzymałości SSD.

 3. odin pisze:

  Śmiechłem bardzo głośno bruno :D Poprawilismy to zaraz po tym jak Szymon wrzucił podcast. Pokazałem mu jak normalizować i podbijać ścieżki audio i jak myślę aktualnie jest to już zdecydowanie bardziej „słyszalne” a w przyszłości się już nie powtórzy :)

  Kosmiczna: w najmniej inwazyjnym przypadku jest to około 1GB na 45 minut. Czyli jakieś 130 GB na 100 godzin. Przypadek najgorszy przewiduje nawet 50 krotnie wyższe zużycie. I nawet to można przełknąć z tym, że to jest kilka razy więcej, wagowo, niż operacje na dysku samej gry. Innymi słowy, zabezpieczenie generuje kilkukrotnie większy ruch na szynie DMA i FSB, niż sama gra.

 4. Kosmiczna Suczka pisze:

  A jeszcze co FC 4 i jego optymalizacji. Optymalizacja jest słaba, nie tak jak AC, ale nadal słaba. Na PC są często zrywy animacji, szczególnie to widać jak na czymś jedziemy, a najgorzej jest z myszką. Nie wiem co oni kombinowali, ale na myszcze gra się jak na analogach. Już dawno nie miałem takiego problemu z trafieniem przeciwnika, nawet po 20 godzinach nie potrafię dobrze trafic w przeciwnika który leci na prawo, albo lewo.

  Po premierze FC3, aż do czasu premiery AC IV, Ubisoft była w moim top 3 producentów gier, teraz jest niżej od EA.


 5. I świdero :D

 6. Pele pisze:

  Podoba mi się kompresja odcinków, kiedyś chyba było po 100mb nie? Teraz niezłe 38 mb. Gratzy

 7. Mroku pisze:

  Świdru sierżantowania Blizzowi nie będzie :) Po co skoro inni mogą pewne rzeczy zrobić lepiej? Oglądałem dziś filmiki z Lost Ark i Lineage Eternal, obie gry prezentują się świetnie, przynajmniej od strony wizualnej i jeśli tylko ukarzą się w europie to twórcy PoE i Diablo będą mieli solidną konkurencję.

  Jestem prawie pewien, że twórcy Starforce’a są również odpowiedzialni za Denuvo :D

 8. Seba pisze:

  – Call of Cthulhu, grałeś?
  – Pewnie, mam na Steamie!

  Ech, gdzie te czasy, gdzie posiadanie gry oznaczało granie w nią wcześniej :)

 9. odin pisze:

  – Call of Cthulhu, grałeś?
  – Pewnie, mam na Steamie!

  Ech, gdzie te czasy, gdzie posiadanie gry oznaczało granie w nią wcześniej :)

  Grałem i skończyłem. Mam grę kupioną w momencie premiery oraz kupioną parę lat później na steamie. Proszę swe oskarżenia rzucać w badony i inny takie :)

 10. Bruno pisze:

  Ktoś może wie jak nazywa się ta gra o której odin mówił na końcu podcastu? Ta w dwóch wydaniach.

 11. Varins pisze:

  W dwóch wydaniach? Jeżeli chodzi ci o dwie części, to wyłapałem tylko Five Nights at Freddy’s :)

 12. Dok22 pisze:

  Odin, gdzie, kurde, w Far Cry 3 jest (do znalezienia w menu gry) rzucanie przynęt zwierzętom??? – bo ja go nie znalazłem,
  mimo podwójnego calaka i ponad 100 godzin gry (gram na X360).

 13. Burn the witch!!!

 14. Konan pisze:

  Hi there,

  Hero 4 > all ;) Moje zdanie pozostaje nie zmienione.

  Wszystko z gatunku horror jest słabe, wynika to z prozaicznego faktu, że ten gatunek ma taką a nie inną charakterystykę.

 15. odin pisze:

  Odin, gdzie, kurde, w Far Cry 3 jest (do znalezienia w menu gry) rzucanie przynęt zwierzętom??? – bo ja go nie znalazłem,
  mimopodwójnego calaka i ponad 100 godzin gry (gram na X360).

  Zabij coś mięsnego i takie zwierzęta jak pantera lub tygrys same podejdą. Przynajmniej to najprostszy sposób zamiast za nimi biegać lub wpaść przez przypadek w wysokiej trawie. Nie grałem w Far Cry 4 więc jeśli mam jakieś złe skojarzenia to proszę się nie denerwować, mogło mi się pomylić :(

 16. RAdesign pisze:

  ssak
  ssać
  ssą

  ssajak
  ssajać
  ssają

  Polski plz ! ;>

 17. odin pisze:

  Ale to tak się przyjęło ;(

Add Comment Register

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>