SingleShock Weekly #60 (29.05 – 5.05)


Witajcie! Dziś newsów będzie mało, bo wiadomo – E3 właściwie już trwa, a więc najlepsze dopiero przed nami. Niemniej, wyszczególniłem dla was kilka ciekawych rzeczy na przystawkę, oraz most do dania głównego – miejsca, z których możecie oglądać relacje z E3 na żywo. Do miłego!

Menu

Darmowe gry dla subskrybentów PlayStation Plus

Jak pisałem w jednym z poprzednich SingleShocków, usługa PlayStation Plus będzie dla Sony jednym z najważniejszych atutów na tegorocznych targach E3. Już teraz pojawił się filmik prezentujący nam to, co dostaną.

A co z darmowymi grami? 10 dostępnych będzie od razu i będziesz mógł w nie grać tak długo, jak będziesz posiadał abonament, a co miesiąc trzy z nich będą się zmieniać – w tym jedna co miesiąc, pozostałe co około 12 tygodni.

Oto aktualna lista:

 • Gra miesiąca, Virtua Fighter 5: Final Showdown
 • Warhammer 40,000: Space Marine (dostępna do 18 lipca)
 • Chime Super Deluxe (dostępna do 18 lipca)
 • Darksiders (dostępna do 15 sierpnia)
 • Renegade Ops (dostępna do 15 sierpnia)
 • Outland (dostępna do 12 września)
 • Oddworld: Stranger’s Wrath HD (dostępna do 12 września)

Natomiast poniższe gry – bez wątpienia wyborne – będą dostępne za darmo przez najbliższy rok (dokładnie 52 tygodnie):

 • InFAMOUS 2
 • Motorstorm Apocalypse
 • LittleBigPlanet 2

Xbox 360 królem konsol?

Microsoft obwieścił, że ich konsola jest istnym królem sprzedaży. Statystyka rośnie z roku na rok w zaskakującym tempie w porównaniu do pozostałych systemów, które tendencję mają wyraźnie spadkową. PS3 jeszcze się jakoś trzyma.

Dodatkowo, gigant z Redmond pochwalił się, ile konsol udało mu się dotąd na całym świecie sprzedać. Mowa tutaj jest o liczbie 67 milionów, co ma stanowić 47% rynku konsol obecnej generacji. Chyba jest w małym błędzie, ponieważ z konkurencją w postaci Nintendo (około 90 milionów konsol sprzedanych na świecie) i Sony (w granicach 60 milionów) wychodzi jakaś jedna trzecia.

Być może tendencja utrzyma się po wprowadzeniu rewolucji tabletowej, o której w newsie poniżej.

Xbox SmartGlass

Microsoft szykuje fajną sprawę – zamierza zintegrować tablety, telefony i Xboksa i stworzyć dla użytkowników możliwość korzystania z zawartości w ciekawy sposób. Jako przykład przedstawiono sytuację, w której oglądając film na telefonie i pauzując go, bez problemu wznowimy oglądanie na konsoli.

Telefon lub tablet posłuży nam również jako podręcznik, podczas grania czy oglądania filmu na konsoli smartfon wyświetli stosowne informacje, na przykład na temat gatunku, lokacji, postaci, et caetera, et caetera.

Microsoft znalazł sposób na wprowadzenie funkcjonalności Wii U w Xboksie bez potrzeby budowania nowej konsoli – mnie się to cholernie podoba i gdyby nie fakt, że mój Xbox już mieisąc leży odłogiem i cierpi na trzy czerwone diody, czekałbym z niecierpliwością na ten bajer. Pytanie tylko, jak starsze Xboksy – pozbawione wbudowanego Wi-Fi – będą się komunikowały z urządzeniami mobilnymi. Przez Internet? Ciekaw jestem, jak zamierzają to rozwiązać.

Gears of War: Judgement

Na konferencji presowej Microsoftu zaprezentowano odkrytą niedawno światu nową odsłonę Gears of War: Judgement. Ta mająca być najbardziej mroczną i klimatyczną częścią serii gra doczekała się teasera i dwóch okładek w magazynie GameInformer.

Powiększ

Powiększ

Pozew przeciwko Ubisoft wycofany

Jest sobie taki jeden pisarz, który stwierdził, że motywy przewodnie w grach Assassin’s Creed zaczerpnięte są jako żywo z jego powieści pt. Link. Rzucił w Ubisoft pozwem i gotów był zażądać nawet 5,25 mln dolarów odszkodowania oraz niedopuszczenia do wydania Assassin’s Creed III. Zdaniem pana Johna Beiswengera, cały pomysł z Animusem pochodzi właśnie z jego powieści. Na szczęście na razie postanowił wycofać pozew i zająć się „sprawami biznesowymi, całkowicie niezwiązanymi z pozwem”.

Nie od dziś wiadomo, że gry rżną z filmów, książek i tym podobnych ile się da i to na każdym kroku, więc gdyby każdy pisarz, który stworzył w życiu cokolwiek, co później choć w części wykorzystano w grze, producenci poszliby z torbami. :)

Gdzie mogę oglądać relacje z E3 na żywo?

E3 cały czas trwa, a my nie chcemy przegapić nadchodzących pokazów, więc szukamy ich w Internecie na żywo. Wyszczególniłem dla was najważniejsze, wystarczy kliknąć. :3

Może kiedyś i DualShock Podcast dorobi się własnego streamu? :P

Informacje o Enslaved Eagle

Początkujący we wszystkim - tworzeniu stron internetowych, grze na gitarze i pobijaniu rekordów Cialnego w The Beatles: Rock Band.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Newsy, SingleShock i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „SingleShock Weekly #60 (29.05 – 5.05)

 1. kryspin013 pisze:

  Czemu nikt nie wspomniał o Humble Indie Bundle? Przecież jest tam kilka gier, które były na tej stronie pochwalane, jak Bastion lub chociażby ostatnio omawiana Amnesia… I to za niecałe (chyba) 30 zł z Bastionem. Bez Bastionu od 1 $…

  I Bastion to naprawdę rewelacyjna gra :)

 2. odin pisze:

  Ja mówiłem ale w innym temacie :)

 3. AngelA pisze:

  Jak określił mój znajomy – „partyzanckie” 25 minut z Beyond: Two Souls ;)

  Zapraszam zainteresowanych tą grą

  http://www.youtube.com/watch?v=UHYUL_gA7pw

Add Comment RegisterDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>