SingleShock Weekly #48 (6.03 – 13.03)


Pokój Wam, drodzy Czytelnicy! Powoli zbliżamy się już do wyjącej pięćdziesiątki, ale póki co – cieszmy się młodością. Dzisiejszy SingleShock wyszedł kilka dni po premierze Mass Effect 3, więc i o samej grze będzie dużo – nie zabraknie jednak newsów na temat, przykładowo, next-genowych gier. No, czytać, czytać, bo galaktyka wciąż czeka na ratunek! Przynajmniej u mnie, heh.

Zrób sobie Proteana za darmo.

Użytkownik YouTube, niejaki lljkceski, umieścił na YouTube filmik, przedstawiający sposób na zdobycie Proteana bez potrzeby posiadania „From Ashes”. Wszystko, co trzeba zrobić, to:

 • Odnaleźć plik Coalesced.bin i otworzyć go za pomocą tego programu,
 • Odszukać linijkę MemberValidCID=22, MemberAvailablePlotLabel=IsSelectableProthean,
 • Zamienić ją na MemberValidCID=, MemberAvailablePlotLabel=,

Dzięki temu zabiegowi, postać Proteana stanie się wybieralnym członkiem naszej drużyny. Niestety, smakiem dodatkowej misji na Eden Prime będziemy musieli się obejść – ale osobiście, dzięki odinowi, zaoszczędziłem 30 zł na jej zakupie. Ponoć jest beznadziejna. Dzięki, odiński. Bez odbioru.

Requiem for EA/BioWare

BioWare używa zdjęć z Internetu w swoich grach?

Oj, oj. BioWare użyło zdjęcia dziewczyny, wzięło je i przerobiło tak, by wyglądało na Quariankę bez maski. Co za peszek, internauci szybko zareagowali.

Dziewczyna ze zdjęcia vs. Tali’Zorah vas Normandy

14.000 graczy chce zmiany zakończenia Mass Effect 3

Taka właśnie ilość graczy, która zawiodła się na zakończeniu Mass Effect 3. Bez obaw, nie będę spojlerował. Gracze podjęli społeczno-internetową inicjatywę i zebrali się na Twitterze i Facebooku oraz zorganizowali petycję, mającą na celu wybłaganie, lub też wymuszenie, na BioWare dodanie do gry alternatywnego zakończenia.

Gracze oburzeni marnym zakończeniem ich ukochanej trylogii patrzą jednak w przyszłość ciemno. BioWare słuchające głosów swoich klientów? Co wy, na głowy upadliście? – komentują sceptycy. I trudno im się dziwić.

Xbox 720 BĘDZIE miał napęd

Nie, nie napęd spalinowy, ale napęd na płyty DVD, tudzież bardziej prawdopodobne Blu-Raye. Przynajmniej tak twierdzi Cory Shultz, współtwórca portalu 4logPC. W swoim poście wyjaśnia, dlaczego idea pozbawionej napędu konsoli jest sprzeczna z jakąkolwiek logiką.

Autor jako argumenty podaje brak wyraźnego powodu do pozbawienia przyszłej konsoli czytnika płyt, poza piractwem, oraz to, że bez tego konsola nie byłaby kompatybilna wstecz – co oznaczałoby, że nie zagramy na Xboxie 720 w Halo 4, chyba, że zapłacimy jeszcze raz za wersję cyfrową. Poza tym, lubimy wiedzieć, że nasze konsole nie są tylko i wyłącznie do gier – chcemy przecież czasem obejrzeć film na DVD czy posłuchać muzyki. Przepaść pomiędzy X720 a PS4 stałaby się ogromna, skoro PlayStation 4 ma być „właściwie komputerem” który „po prostu będzie robił wszystko”.

5 najważniejszych RPG 2012 roku

Portal PlanetXbox360 opublikował artykuł, w którym wymienia 5 najważniejszych gier Role-Playing, mające się pojawić w bieżącym roku. Zostawcie to Bethesdzie i BioWare – zaczynam się bać.

 • 5. Gra o Tron – najpierw była książka. Potem zrobili z niej film. A teraz zrobią z tego wszystkiego grę, i nie zdziwię się, jeżeli będzie to gra fabularna z elementami MMO. Pewnie będzie kiepskie, jak to bywa w takich przypadkach, ale jednocześnie kultowe – dla fanów. Źle mi się to kojarzy, uch.
 • 4. South Park The Game – brrr, to mnie przeraża jeszcze bardziej! Jakim cudem, jakim prawem, jak…? Wiemy na razie tylko tyle, że ma to być RPGowate, że zabiera się za to THQ i że to wysokobudżetowa produkcja. Oby się to opłaciło, brrr…
 • 3. Dragon’s Dogma – smoki mieliśmy już w Skyrim, ale wygląda na to, że temat nie jest wyczerpany. Demo zajrzy na Xbox Live 22 maja.
 • 2. Wiedźmin 2 – tak, my, pececiarze, mamy już drugiego Wieśka, ale xboxowcy nadal czekają. Mają na co, wiemy o tym doskonale!
 • 1. Borderlands 2 – wielu ludzi czeka, wielu ludzi skacze wokół tego tytułu jak wkoło śmierdzącego jajka. Nie wątpię, że nie bez powodu, tylko szkoda, że mnie to jakoś tak ominęło. Cóż…

Demo technologiczne Hitmana 5

Niby miało robić wrażenie, chociaż nie wiem do końca czym. Ale to pewnie dlatego, że nie znam niemieckiego. Film jest regularnie usuwany z YouTube z powodu naszych kochanych i oczywiście potrzebnych wszystkim prawom autorskim, ale wciąż można je obejrzeć tutaj. Przed obejrzeniem zastanów się, czy aby na pewno masz 16 lat.

8itHit

Na zakończenie: było mało wszystkiego, co nie było Mass Effectem 3, ale przez kłopoty z brakiem czasu i siły musicie mi wybaczyć. Mam nadzieję, że tak zrobicie. Musicie, muahahahah.

Informacje o Enslaved Eagle

Początkujący we wszystkim - tworzeniu stron internetowych, grze na gitarze i pobijaniu rekordów Cialnego w The Beatles: Rock Band.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Newsy, SingleShock i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „SingleShock Weekly #48 (6.03 – 13.03)

 1. Świdru pisze:

  Proteanin- to raczej już ostateczny dowód na to, że gościu nie był robiony „przez niezależne studio po ukończeniu prac nad Mass Effectem 3″. i kolejny dowód geniuszu EA/Bio.

  Tali- na innym screenie była pokazana jej dłoń, co wyglądało komicznie, ponieważ EWIDENTNIE BYŁO WIDAĆ, że 2 palce zostały beznadziejnie wycięcie. Kopniak w jądra dla fanów Tali (w tym mnie :( ). Z drugiej strony chyba prawie wszyscy w tej grze mogą czuć się zniesmaczeni ME3, skoro (spoilery) prawie wszystkie fajniejsze postacie giną bądź mogą łatwo umrzeć, a Jacoby mają się dobrze,(/spoilery)

  Zakończenie- no, to raczej jasne, bo zakończenie ME3 jest całkowicie spieprzone, ale jakich zakończeń domagają się fani? Z BSN wynika, że raczej są za całkowitym Happy Endem, co znów byłoby czymś chybionym. A może Bio wykorzysta ostatnio popularną teorię spiskową? Cokolwiek Bio wybierze- jeśli zrobią nowe zakończenie i wypuszczą za darmo, to będzie dobrze, nawet jak znowu im się nie uda. Jak każą płacić- dostaną kopala w dupala ode mnie (ale i tak zarobią, skoro jest spora liczba fanów gotowych DOPŁACIĆ za lepsze zakończenia. Oczywiście szanuję ich), a jak nic nie zrobią, to ME3 będzie wysoko w „TOP10 najbardziej rozczarowujących zakończeń w grach”

  A z innych masseffectowych rzeczy, które znalazłem- (spoilery) Epilog również był inspirowanym obrazkiem- jak ktoś już widział, niech wpisze w google „Winter Space”, w scenie miłosnej Shepa i Corteza (całe szczęście, że widziałem tylko nieszkodliwego screena) widać u obu panów zabarwienia skóry w dokładnie tych samych miejscach na plecach. mam gdzieś na dysku screena, który przedstawia „trupi naleśnik” budzący uśmiech politowania…(/spoilery)

  Z listy PRGów najbardziej interesuje mnie South Park, bo ciekawi mnie jak oni to zrealizują. Gra o Tron pewnie dołączy do grona skopanych gier na licencji filmu. Borderlands 2…nie ziębi i nie grzeje. I oczywiście trzymam kciuki za naszego Wieśka.

 2. Box pisze:

  nie źle ten koleś wymyślił z tym ME 3, a to trzeba by było dokupić DLC żeby mieć tę dodatkową misję ?

 3. jaruto pisze:

  Niestety tak…

 4. Non pisze:

  „Proteanin- to raczej już ostateczny dowód na to, że gościu nie był robiony „przez niezależne studio po ukończeniu prac nad Mass Effectem 3″.”
  Na płycie została zamieszczona tylko postać, tak? A cała reszta musi być pobrana? Więc, nie widzę niezgodności. Zrobienie postaci, to chyba stosunkowo niewiele roboty, więc mogli ją zrobić jako pierwszą. I zamieścić na płycie. A całą resztę, dorobili inni.
  Pomijam ocenę słuszności takich zabiegów ogólnie, odnoszę się tylko do zacytowanej wypowiedzi.

  „14.000 graczy chce zmiany zakończenia Mass Effect 3″ to brzmi tak absurdalnie… jak to tylko możliwe. Był taki film, „Człowiek który gapił się na kozy”. Bardzo podobał (krytyka ten film zjechała, nie rozumiem dlaczego), była to lekka, całkiem zabawna, nieco absurdalna i surrealistyczna komedyjka. Ale zakończenie było do bani. Piszę petycję do producenta, kto jest ze mną? Kto? Do boju!
  Gra, książka, film, cokolwiek, stanowi zamkniętą całość. Nie ma innej możliwości, jak tylko zaakceptować wizję twórców. What has been written cannot be unwritten (chyba dobrze napisałem). BioWare byłoby głupie, gdyby zmieniło zakończenie.

  Co do płyt, to ja ich nigdy nie lubiłem. Napędy zawsze pracują za głośno (przynajmniej te w moich komputerach i odtwarzaczach DVD). Dyski natomiast, są wrażliwe i delikatne. Pamięci flash, dyski to było zbawienie dla moich uszu… Swoją drogą, Nintendo radziło sobie z kartridżami przez długi, długi czas. Może nowy Xbox będzie mieć nową generację kartridży?

 5. odin pisze:

  Dobry SingleShock Eagle :) Co do zmiany zakończenia Mass Effect 3 jestem ciekawy co z tego wyjdzie – dla mnie trzeciej części może nie być. Bioware natomiast znane jest z tego iż mocno czerpie ze swojego fanbaseu więc niemalże wszystko jest możliwe – choć z drugiej strony to i tak pewna porażka public relations firmy smoczastych.

 6. Cline pisze:

  Jako, że przez drugą część ME się przebiłem i pasuje do mnie zakończenie na końcu wszyscy giną :D mogę stwierdzić ,iż Mass Effect 2 mnie zawiódł do trzeciej części nie podchodzę choć grałem w multi przez chwile i było ciekawie tak przez single nie zamierzam się przebijać.

Add Comment RegisterDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>