SingleShock Weekly #3


Today: – Zapowiedziane 2 postacie w DLC do MK
– Arrival do ME2
– Ciekawy film o Swarm
– Elsa Lichtmann zaśpiewa nam w L.A. Noire
– 3DS strajkuje
– Shift 2: Unleashed i Autolog
– Sanity Not Included odcinek #6
– Konkursu część druga!

Dziś przechodzimy od razu do rzeczy, zaczynając od newsów, zahaczając przed konkursem na chwilkę dobrego, bezczelnego humorku.

Podsycając całą sytuację w styczniu na temat dodatkowych postaci do Mortal Kombat na portalu Twitter, Ed Boon policzył głosy i oto mamy zwycięzców.

Kenshi: Ślepy mistrz broni białej !


Scarlet: Jest teraz pełnoprawną postacią MK. Jednakże we wcześniejszych odsłonach była wynikiem glitcha, po prostu coś się w kolorach mieszało przy Kitanie, Mileenie czy Jade. Większość myślała, ze była ona ukrytą postacią w serii MK”. Hans Lo z NetherRealm Studios: „She’s no longer a glitch – she’s an actual character, and she’ll be coming pretty soon post-launch.”

Pojawiło się ostatnie DLC do Mass Effect 2. By się zbytnio nie rozwijać, poniżej znajdziecie screeny oraz filmik z wywiadem :)Pierwszym trailerem Swarm mnie już na początku miało, mam nawet pobraną wersje demonstracyjną, niestety Test Drive Unlimited 2 zabrania mi obecnie włączyć coś innego, i zmuszony jestem do objeżdżania ulic oraz bezdroży Hawajów i Ibizy przez jeszcze jakiś czas.
Wracając jednak do tematu, chłopaki z HotHead Games chcieli stworzyć coś w tylu „za kulisami” jednakże pojawił się jakiś błąd i nie ukaże się nikt z deweloperów na filmie… Nie zmienia to faktu, że i tak jest wesoło :)

http://www.youtube.com/watch?v=0XSdIr4wY1k

Ktoś nowy w L.A. noire

Rockstar Games umieścił screen i garść szczegółów na temat Elsy Lichtmann, śpiewaczki jazzowej widzianej na screenshot’ach jakiś czas temu. Nasza śpiewaczka niemieckiego pochodzenia uciekła do Stanów Zjednoczonych podczas drugiej wojny światowej. Niestety wolnością mogła się cieszyć dopiero po czterech latach, ponieważ była przesłuchiwana przez FBI w głównym centrum przyjmowania imigrantów na wyspie Ellis. Teraz Pani Lichtmann zarabia na Broadway’u śpiewając w Blue Room Jazz Club.

Wysokiej jakości tematy, avatary i inne materiały możemy pobrać z Downloads | L.A. noire


Aktualnie nie ma chyba na świecie sprzętu, który by został wypuszczony na świat jako „idealny”. A to iPhone 4 gdy trzymało się go za zewnętrzną antenę stracił zasięg. W nowych chipsetach płyt głównych Intel’a występował błąd sprzętowy przy portach SATA. TDU2 nie było przygotowane na taką ilość graczy. Jest tego dużo i zapewne powstanie kiedyś temat o tym, lecz skupmy się na Nintendo 3DS. Tydzień temu pojawiła się bezokularowa trójwymiarowość Nintendo, i nie ma się co dziwić, że miłośnicy nowych technologii rzucili się na to jak na przeogromną wyprzedaż w Media Markt. Zaczęły się jednak pojawiać problemy. W niektórych grach czy darmowych aplikacjach z awatarami, ponadwymiarowe cudeńko od wielkiego N postanowiło się ściemnić, bądź napisać co mu tam nie pasuje. W większości przypadków dało się to naprawić zwykłym zrestartowaniem konsolki bądź sformatowaniem karty pamięci. W najgorszym przypadku trzeba było oddać nasze maleństwo z efektem uwypuklającym do serwisu. Ciężko pracujący magicy z Nintendo proszą aby wszyscy jak najszybciej ściągnęli i zainstalowali niezbędną aktualizacje oprogramowania systemowego, która powinna załatwić sprawę.


Nowy trailer Shift 2: Unleashed o dziwo promuje także ich poprzednie dzieło NFS: Hot Pursuit, dlaczego? Jeśli posiadamy save’y z Hot Pursuit’a na naszym obecnym sprzęcie, otrzymujemy między innymi samochody pokazane w filmiku poniżej. Dodatkowo jeśli Shift 2 znajdzie pozostałości z NFS Shift czy NFS Undercover, otrzymujemy dodatkowe bonusy w postaci pieniędzy czy XP. Wracając jednak do tematu na filmie widzimy 2 zawodowych kierowców: Tommiego Milnera, gwiazdę Amerykańskiego Le Mans oraz Darrena McNamara, Irlandzkiego driftera. W nowym Shiftcie można sporo pogrzebać w ustawieniach samochodów, co łączy się z faktem, iż jeżeli się nie znamy… cóż… możemy z czasem dojść do wprawy i stworzyć to, co będzie dla nas najlepsze. Ciekawe jest też to, iż my, szaraczki, możemy dodać sobie pana Milnera do znajomych/rywali w Autologu, i starać się pobić jego czasy. Challenge Accepted :)


Jak co tydzień chłopaki z Machinima.com dokładają starań by w jakiś sposób wywołać uśmiech na naszych twarzach.
Przypominam, iż dane materiały video są przepełnione przekleństwami, przemocą i treściami erotycznymi.

Czas trwania konkursu: do ostatniego tygodnia kwietnia 2011. Zasady konkursu są następujące:

 1. Udział w konkursie mogą brać wyłącznie zarejestrowani użytkownicy
 2. W każdym odcinku SingleShock Weekly (na końcu) znajdziemy pytania konkursowe z zakresu wiedzy o grach na komputery osobiste, jak i konsole, różne ciekawostki związane z rynkiem gier oraz nowych technologii.
 3. Na pytania odpowiadamy w komentarzach. Oczywiście podając numer pytania.
 4. Jeden użytkownik może odpowiedzieć tylko na 1 pytanie/zagadkę w tygodniu.
 5. Każda odpowiedź liczona jest tylko jeden raz, czyli jeśli na pierwsze pytanie któryś z uczestników odpowie poprawnie a po chwili następny użytkownik napisze taką samą odpowiedź na te same pytanie – liczy się odpowiedź osoby która pierwsza napisała komentarz.
  • Jeżeli jest zaznaczone pytanie jako: „pytanie otwarte” – to najlepsza odpowiedź zostanie wybrana przez ekipę DualShock Podcast. W takim przypadku nie liczą się punkty 4. oraz 5.
 6. Za każdą poprawną odpowiedź dany użytkownik otrzymuje 1 punkt
 7. Użytkownik z największa sumą punktów do ostatniego tygodnia kwietnia zostaje okrzyknięty zwycięzcą oraz zgarnia nagrodę główną.
 8. Nagrody zostaną wysłane Pocztą Polską na terenie kraju.

NAGRODY:
1-sze miejsce: Plecak Bosch, Pendrive 4GB Bosch (zapis 5mb odczyt: 20mb), Scyzoryk Victorinox Bosch, Kubek Bosch
2-gie miejsce: Pendrive 4GB Bosch (zapis 5mb odczyt: 20mb), Kubek Bosch
3-cie miejsce: Pendrive 4GB Bosch (zapis 5mb odczyt: 20mb)

Dalej szukamy sponsorów, co oznacza, że pula nagród może się znacznie powiększyć :)

Sponsorzy nagród:


Stan punktów:
Abaddon: 2 punkty (pytanie #6 z SS2)
Gr00by: 1 punkt
Mroku: 1 punkt
Rafcio PL: 2 punkty (pytanie #4 z SS2)
SzenlonGDY: 1 punkt

Na aktualny tydzień, pytania wyglądają następująco:

PROSZĘ O ZAPOZNANIE SIĘ Z REGULAMINEM PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO ODPOWIEDZI!

1.Cóż to za przyjemna gra logiczna?

2.Z jakiej gry pochodzi ta część okładki?

3.W jakim tytule można stworzyć takie grafiki?

4.Takie cudne lokacje znajdziemy w …

5.Cóż to za klasyk?

6.Pytanie otwarte:Gdybyś miał możliwość dodania jeszcze jednego bohatera do serii Mortal Kombat, jak byś go zaprojektował i jakie imię mu nadał? Aby odpowiedzieć na to pytanie, narysuj wymyśloną przez siebie postać i wrzuć ją na serwis http://imgur.com. Oczekiwane są odpowiedzi z jajem ;)

7.Pytanie otwarte:Jak wyobrażasz sobie najnowszy kontroler od firmy NINTENDO? Czy będzie to rozszerzenie Wii, a może zupełnie nieznany nam dotąd produkt? W odpowiedzi można pomoc sobie obrazkiem. Zasada jak wyżej. Oczekiwane odpowiedzi z jajem ;)

Informacje o CialnyGD

Zapalony Xbox’owiec, osobnik potrafiący „zmęczyć” 3 gitary GH w ciągu miesiąca, amatorski nauczyciel drifting’u AWD w Forzie3. Zawsze stara się wyszukiwać pozytywne aspekty każdej sytuacji. I jak to kiedyś ktoś powiedział: „Cialny, jesteś lepszy od Achievementa”
Ten wpis został opublikowany w kategorii SingleShock i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

23 odpowiedzi na „SingleShock Weekly #3

 1. Gr00by pisze:

  2. Crysis 2 :)

 2. odin pisze:

  Brawo :)

 3. Abaddon pisze:

  5-supaplex

 4. Abaddon pisze:

  7-Jako że Nintendo najbardziej kojarzy mi się z Mario i jego ponadczasowymi wąsami to kontrolerem będą wlaśnie one jako nakładka na twarz.Będzie sterowany podobnie do Wiilot’a i Move’a bo przecież to jest teraz na topie a że gry kierują się w stronie ucasualowienia to będą dwa przyciski: Strzałka w prawo i przycisk A

 5. SzenlonGDY pisze:

  3. W serii Forza Motorsport. A te akurat są z 3 części :)

 6. Mroku pisze:

  1. Roogoo

 7. odin pisze:

  Gratzy Szenlon i Mroku :)

 8. CialnyGD pisze:

  No to zostało nam tylko pytanie nr 4 z zamkniętych oraz 2 pytania otwarte… pamiętajcie, że warto się postarać :)

 9. odin pisze:

  tak BTW, znalazłem to w sieci, i jestem poskładany:
  http://i.imgur.com/qlSVe.png

 10. CialnyGD pisze:

  Powiem tylko tyle odin na ten obrazek… LOL :)

 11. Mroku pisze:

  6. Mroku – nieogarnięta bestia – http://imgur.com/knBqd

  Ataki:
  HULK!!!MIAŻDŻYĆ!!! – miażdży
  Spam worków na śmieci – nieskończony atak workami na śmieci, po maksymalnym naładowaniu paska MIAŻDZENIA! worki na śmieci zamieniają się w Smoka z Worków na Śmieci, który podkłada przeciwnikowi nogę.
  Łzy Stalina – atak przebijający ściany gipsowe.
  Miliard w Rozumie – Mroku bierze miliard na klate po czym wyskakuje przez okno.

 12. CialnyGD pisze:

  Widzę, ze jedynie Mroku postanowił szare komórki wysilić i wykombinować coś na pytanie 6te… oddacie mu ten punkt walkowerem?
  Abaddon wykombinował pytanie 7dme, i też zostanie bezkonkurencyjny?? LUDZIE!!! LUDZIE!!! STARAĆ SIĘ!!!

 13. Mroku pisze:

  7. Kolejnym kontrolerem czy też raczej zestawem kontrolerów będzie mini pakiernia łącząca się przez Wi-Fi z konsolą . Wzorem polityki DLC wszystkie elementy trzeba będzie kupować oddzielnie, tzn. w zestawie startowym będzie tylko gryf i dwa talerze 5-kilogramowe z plastiku. Dla bardziej hardkorowych koksów będzie można zamówić ławeczkę (wersja deluxe będzie miała metalowe, zamiast plastikowych, śrubki). Wraz ze wzrostem masy i w toku treningu, dokupimy resztę ciężarków, a nawet ręcznik i bidon z podobizną Roberta Burnejki. Wii będzie zbierało dane o naszym treningu i przesyłało je na specjalny serwer, gdzie admin niejaki Hardkorowy Koksu będzie oceniał czy się nie opierdalamy i czy nie robimy lipy, wszystko to podane w formie komend głosowych. Do każdego zestawu dostaniemy książeczkę, pod tytułem co jeść, aby rosnąć, w której znajdziemy przepisy na stejki, kanapeczki i różne wariacje na tema Rokit Fjuel.

 14. odin pisze:

  LOL :D

 15. CialnyGD pisze:

  Mała podpowiedź odnośnie pytania 4tego, oczywiście dla osób które nie odpowiedziały jeszcze na pytanie zamknięte:
  Jest to gra z 2005 roku, uważana za symulacje lub grę strategiczną. Tytuł raczej przeznaczony dla starszych graczy.

 16. GrOOby pisze:

  No dobra, coś takiego mi wyszło. Wybaczcie ale nie jestem grafikiem komputerowym i myślę że ogólny zarys widać i wiadomo o co chodziło autorowi :D
  Odpowiedź na pytanie 6
  Tamtamtamtamtamtamtam….. Oto Bayolina!
  http://i.imgur.com/5OQzD.jpg

  Mały mix postaci + boost graficzny :)))
  PS. a)Na pytanie siódme może wieczorem odpowiem? :)
  b)Ciekawe co to za gra w pyt. 4, sam jestem strasznie ciekaw.

 17. CialnyGD pisze:

  Gr00by: dodaj jeszcze jakieś specjalne ciosy, które byś wymyślił dla tej postaci :)

 18. GrOOby pisze:

  Hmm, no to do dzieła
  1) Special leg attack- Połączenie niesamowitego seksapilu, zwinności i sły kobiety pozwala jej wyprowadzić cios który zapoczątkowany jest zauroczeniem przeciwnika a zakończony potężnym ciosem prawej nogi w szyje (aka kopioniak z pół-obrotu na wzór Chucka Norrisa)
  2) Make-up attack- Bohaterka wyciąga małe lustereczko wraz z pędzelkiem i pudrem po czym zaczyna się malować. Przeciwnik zostaje zauroczony po czym Bayolina wydmuchuje „puderek” na niego i dostaje (x) obrażeń
  3) Fatality/Ultimate- Bohaterka rozpina powoli swoje ubranko, po czym widząc zaciekawioną posture przeciwnika i jego opuszczoną garde wykonuje serie ciosów pięśćmi, wyskok, kopniak, odskok, strzał z obu broni (które pierwotnie są przypięte do pasa)
  4) Zmyłka- Kobieta wyciąga broń i z niej strzela jednak zamiast kul wylatuje dym który zajmuje całą okolice oślepiając wroga. Tak odkryty przeciwnik jest wystawiny na ciosy co wykorzystuje wojowniczka. Seria ciosów i kopniaków kończy całą akcje.

  Siódme.
  Myślę że nowym kontrolerem mogą być narzędzia kuchenne. Ale… Ale oczywście nie taki zwykłe. Dlaczego? Wii to przecież konsola przeznaczona głownie dla rodzin. A co się kojarzy z rodziną? Rzeczy domowego użytku, to przecież oczywiste! Dlatego więc czemu by nie pomachać przed konsolą nabierką do zupy?! I to mechaniczną nabierką do zupy! Jako jeden z kontrolerów (możlwość zakupu downolnego, od łopatek po nabierki przez… łyżki) będzie mieć zamontowane guziki na rączce dzięki czemu będzie do nich wygodny dostęp w każdym momencie. W każdym urządzeniu będzie zamontowany czujnik na zwieńczeniu w kształcie serduszka (coś jak „kulki” na końcach pilotów do TV ). Dzięki takiemu rozwiązaniowi każdy będzie mógł czuć się oryginalnym bo przecież kształtów kontrolerów jest mnóstwo! Dodatkowo najbardziej będą zadowolone dzieci bo przecież kto jak kto ale to one najbardziej lubią gotować!

 19. CialnyGD pisze:

  Dodam jeszcze jako podpowiedz ze jest to tytul wylacznie na PC

 20. toblakai pisze:

  Dobra nie chciałem tego robić, ale skoro nalegacie to zaprezentuje wam zawodnika z mojej prywatnej kolekcji. Szkolony od małego berbecia na najbardziej kozackiego wojownika jakiego widziało nie tylko moje i okoliczne podwórka ale też wasze drodzy czytelnicy. Niektórzy powiadają, że nie przegrał żadnego pojedynku w swojej zawodowej karierze wojownika – chociaż z drugiej strony może po prostu nikt nie pożył na tyle dług aby opowiedzieć o swoim zwycięstwie…

  Przedstawiam wam, The One and Only… Kozak w Masce (przed obejrzeniem obrazka zapytaj się rodziców o pozwolenie oraz zapoznaj się z ulotką): http://i.imgur.com/ptME7.jpg

  Kozak w Masce nie ma ciosów, on nie ma technik – w takie rzeczy to się bawią panienki. Kozak w Masce po prostu podchodzi i rozrywa swojego oponenta. Dla niego każda technika to fejtaliti
  (UWAGA: pisownia oryginalna!) – nazwa opracowana przez samego Kozaka, będącego swoją drogą samozwańczym językoznawcą.

  Fejtaliti Jeden: Kozak wykonuje front-back-flipa w powietrzu i kopie JEDNOCZEŚNIE przeciwnika w twarz, brzuch oraz plecy.
  Fejtaliti Dwa: Nasz bohater wykonuje prezentowany na zdjęciu element swojego zabójczego tańca mający na celu wymierzenie ataku w dwa najbardziej czułe miejsca każdego oponenta: jaja i krocze.

  Fejtaliti fejtaliti – Kozak w Masce osiąga stan wyższej świadomości, wtedy zaczyna postrzegać nie tylko otoczenie ale i swojego przeciwnika jako coś zupełnie innego. Delikatnie muskając palcem przełącznik gasi światło, zapuszcza spokojną nastrojową muzykę i.. i robi to coś niewyobrażalnego.

  PS: Załączone zdjęcie pochodzi autentycznie z mojej prywatnej kolekcji więc bez wałków i proszę nie przerabiać bo Kozak wie gdzie mieszkacie.

 21. Monika85PL pisze:

  @ CialnyGD „Mała podpowiedź odnośnie pytania 4tego:
  Jest to gra z 2005 roku, uważana za symulacje lub grę strategiczną. Tytuł raczej przeznaczony dla starszych graczy.”

  Odpowiedź:
  Od razu skojarzyłam z „7 Sins” (coś a’la simsy, na pc’ta i dla dorosłych) Zgadza się? :)

 22. CialnyGD pisze:

  BRAVO! BRAVO! BRAVO!!! :) Monika super :)

 23. Rafcio PL pisze:

  Odpowiedź na pytanie 6:

  Al-Jarek Ima Fhatti bin Bliźniak

  Najlepszy uczeń szkoły Zimnego Lecha. Arcymistrz tajemnego stylu walki Piardy i Skarpeta.

  Atak podstawowy: Cios stopą uzbrojoną w skarpetę, koloru perkalikowego w kratkę, śmierdzącą okrutnie. Ta jedyna w swoim rodzaju technika nosi nazwę „oczywistej oczywistości”.

  Atak specjalny: Nasza postać w pada w demoniczny szał i zalewa ją krew. Następnie wykonuje, znaną tylko kilku ludziom na świecie, technikę „ta małpa w czerwonym…” polegającą na rzucaniu w przeciwnika torebkami cukru w kostkach.

  Finisher: „Spieprzaj dziadu” – swoimi małymi tłustymi oczkami Jarek-San zagląda w głąb duszy otumanionego przeciwnika. Równocześnie puszcza przeraźliwie głośne i śmierdzące gorzej niż oddech pijanego ogra, bąki rozrywające oponenta na strzępy.

  „Komisja o Nieznanej Nazwie i Bliżej nie Określonych Obowiązkach przy Ministerstwie Tonący Brzytwy się Chwyta zdecydowała co następuje:

  1. Komisja NNBOO dbając o zdrowie psychiczne czytających te bzdury, postanowiła jednogłośnie (stosunkiem głosów4:7) zakazać publikacji zdjęcia Jarka-San.

  2. Jeżeli nie zgadzasz się z tą decyzją natychmiast skonsultuj się z Panią Krysią z monopolowego tuż za rogiem.”

  Niestety regulamin konkursu wymaga wstawienia obrazka (pamiętajcie, że zostaliście ostrzeżeni): http://imgur.com/734yy

Add Comment RegisterDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>