SingleShock Weekly #20


Dwudziestka to taka okrągła liczba, zwykle świętuje się poza 18stką pierwsze „-dzieścia”, następnie „-dzieści”, itd. itd. My też będziemy świętować pierwszą dwudziestkę SS’a – 20stoma pytaniami zamkniętymi w konkursie! W dzisiejszym SingleShocku: obejrzymy rozgrywkę z NFS The Run, rozpracujemy nowy dodatek do DNF, dowiemy się jak Driver:SF strzela sobie w stopę, wrócimy do FarCry3 – wywiad, zobaczymy reedycje dwóch Residentów, trailer z Warhammer 40k: SM oraz premierowe From Dust. Zapraszamy!

NFS The Run, Run, Run!


Najnowsza odsłona kultowej już samochodówki doczekała się kolejnego gameplay’u. Na samym początku musimy stwierdzić, iż grafika wygląda naprawdę rewelacyjnie, ale… (zawsze się znajdzie jakieś „ale”), wydaje mi się, iż dany filmik był nagrywany w niskiej rozdzielczości, bądź brakuje Antialiasingu… albo wynikiem czegoś takiego jest jedno i drugie :) W każdym bądź razie gameplay jest ciekawy, mamy specjalne wyzwanie, gdzie musimy wyprzedzić 10 przeciwników. Dziwne, że nie pokazali „heavy rain mode”, który tak był w poprzednim trailerze reklamowany.

Zostaje nam tylko czekać na więcej informacji. Screeny za to wyglądają całkiem dobrze :)

Hail to the Icons Parody Pack


Mimo dobijających recenzji, Gearbox Software wydaje DLC do naszego starego już Duke’a. Oczywiście Ci, którzy zamówili Duke’a przedpremierowo otrzymają dane DLC za darmo :P
A co w nim mamy??

Trzy nowe tryby do rozgrywki wieloosobowej:

 • Freeze Tag – ciekawy rodzaj rozgrywki drużynowej. Gracze w kooperacji zamrażają i roztrzaskują przeciwnika nabijając sobie tym combo by uzyskiwać niesamowite punktacje.
 • Hot Potato – czyli jak sama nazwa wskazuje. Kto da rade najdłużej utrzymać panienkę.
 • Hail to the King – czyli standardowy Free-For-All
 • Oraz 4 nowe mapy do multi:

 • Call of Duke – Zgadnijcie z czego to parodia?? Okaleczone wojną miasto, w którym Duke będzie górować spamując „N00b T00b”
 • Sandbox – zamieniami się w mini-Duke’i w ogromnej piaskownicy z dwoma bazami zrobionymi z zabawek po przeciwnych stronach. Znajdziemy tam też „przyklejane bomby”
 • Inferno – Cofamy się w czasie. Piekielne pejzaże z lawą i teleportami :P Kto włączył 16bitową grafikę i skąd do cholery wzieło się to DFG???
 • 2Forts1Bridge – Kapelusze? Duke nie potrzebuje śmierdzących kapeluszy. Dajcie mu minigun’a!!!!


 • Wydaje się być ciekawe, lecz pobierzemy ten dodatek dopiero jesienią.

  Driver:San Francisco – WHY?!?!


  Driver San Francisco nadal chyba myśli, że jest strasznie kochany, ponieważ teraz wyszło na jaw, iż abyśmy mogli grać na swoich komputerach osobistych, będziecie musieli być cały czas podłączeni do internetu. Przypominając, iż większość z nas mieszka w terenie internetowych aborcji, to może być naprawdę wesołe granie…

  Far Cry 3 – wywiad z twórcą gry


  Serwis xbox360achievements.org opublikował ostatnio wywiad z Far Cry3. Niestety nie widzimy zbytnio nowego gameplay’u, ale na chwile obecną pewnie jest to normalne. Wiemy, że technologia poszła ostro na przód, i jak chwali się Jamie Keen, w końcu mogą zrobić to, co miało być w pierwszej i drugiej części. Oby tak dalej.

  Miejmy nadzieje ( o Boże, muszę się tego zwrotu oduczyć), iż pokażą o wiele więcej przed premierą w 2012 roku.

  Reedycje HD Residentów


  Reedycje w wysokiej rozdzielczości są, jak widać coraz to bardziej popularne. Nie wiadomo tak naprawdę skąd się to bierze. Może tak jak powiedzial Blady, iż twórcom gier kończą się już pomysły, lub też mniejszym nakładem pracy chcą ponownie zarobić. W każdym bądź razie doczekamy się kolejnych dwóch edycji HD. We wrześniu na półkach sklepowych, jak i w dystrybucji elektronicznej pojawią się Resident Evil 4 HD oraz Residen Evil Code Veronica X HD, obie za 20$ czyli 1600msp. Tutaj nasuwa się na myśl jedna rzecz, podobno produkcje niepudełkowe są tańsze w produkcji? Może i tak, ale nie w tym przypadku :P Wiemy też iż nie będą to zwykłe wersje gier. Otrzymamy wszystkie powstałe dodatki do obu tytułów.

  Tak całkiem szczerze, to RE4 wygląda bardzo zachęcająco, nawet dla osób, które nie miały wcześniej styczności z tą odsłoną serii (Uroboros :P), jednakże RE Code Veronica X będzie produkcją (podkreślam, moim zdaniem) wyłącznie dla zagorzałych fanów serii.

  Warhammer 40.000 Space Marine


  Kapitanie Titus, ukazał się nowy Trailer z Tobą w roli głównej…

  A tak na poważnie, to przyznam iż wygląda to całkiem si. Fabularnie i gameplay’owo mógłbym rzec, iż dany tytuł zachęca. Jakoś widzę lekkie podobieństwo do TooHuman (nie wiem dlaczego), i jako osoba, która zupełnie nie jest fanem WarHammera pewnie spędziłbym kilka przyjemnych godzin przed konsolą wybijając orków(czy jak oni tam się nazywają) czołgiem Titusem.

  From Dust – po premierze


  Wczoraj wyszło, dzisiaj grałem jak narazie w demo, ale dalsze refleksje przedstawię jak już trochę pogram. Na chwile obecną musi wam wystarczyć Trailer premierowy.

  Jeżeli już na wstępie nachodzi wam na myśl Black & White, to nie, zupełnie nie. Ale mimo pewnej presji, którą ten tytuł wywołuje (w sensie gameplay’owym), gra się bardzo przyjemnie, i dłuższe posiedzenia na pewno nie będą męczące.

  Konkurs

  Czas trwania konkursu: 10.06 – ostatni tydzień lipca 2011

  Stan punktów

  toblakai:13 punktów (pyt #6 z SS13,#6 i #7 z SS14, #6 z SS16, #18 z SS18)
  Misiunia07: 10 punktów (pyt #7 z SS16, #7 z SS17, #18 z SS18)
  Iroks: 7 punktów (pyt #16 i #17 z SS18, #6 z SS19)
  SzenlonGDY: 6 punktów (pyt #7 z SS19)
  Jaruto: 4 punkty (pyt #6 z SS15)
  Japa: 4 punkty
  Grabczas: 3 punkty (pyt #7 z SS13)
  Vallhalen: 2 punkty
  Mroku: 1 punkt
  Zayl: 1 punkt
  swierq: 1 punkt

  Uzasadnienia pytań otwartych

  #6 z SS13: Obrazek znaleziony przez Szenlona był najśmieszniejszy, lecz też można określić dane zdjęcie za najstraszniejszą rzecz jaką da się znaleźć w internecie – Szenlon, jeżeli oglądało to jakieś dziecko to wiedz, że normalne psychicznie one już nie będzie. Punkt za pytanie 6-te przyznajemy użytkownikowi toblakai. Realizm pełna klasa :)
  #7 z SS13: Grabczas, nie tylko dlatego, że odpowiedział na pytanie 7-dme jako jedyny, lecz pomysł też jest bardzo ciekawy. Chciałbym móc tak pozwiedzać niemożliwe już do zwiedzania miejsca.
  #6 z SS14: Toblakai, bezkonkurencyjnie… nikomu widać nie chciało się walczyć, a szkoda, bo temat całkiem ciekawy.
  #7 z SS14: Toblakai, najlepszy scenariusz jak dotąd…
  #6 z SS15: Jaruto, bardzo ciekawe podejście, szkoda, że nie miałeś konkurencji :)
  #6 z SS16: Toblakai, chciałbym zobaczyć odpowiedzi na to pytanie :)
  #7 z SS16: Misiunia07, wszyscy się chyba zgodzą, że takiej opowieści potrzebowaliśmy. Na pewno chcemy więcej Twoich odpowiedzi :)
  #7 z SS17: Misiunia07, aż chciałoby się zagrać na takiej mapce. Poza tym, niestety nie miałaś konkurencji :(
  #16 z SS18: Iroks, Bat-salta, najlepsza tortura jaką można by było sobie wyobrazić :)
  #17 z SS18: Iroks, ile dramaturgii by w takim opatrywaniu ran było. Co do innych odpowiedzi, gesty były już w innych grach typu FPS, a poza tym nie mówimy tutaj wyłącznie o grze online. Eliminacja kamperów też byłaby kłopotliwa, no chyba, że byłby tryb no-camper-mode, gdzie w jednym miejscu możemy znajdować się maksymalnie 30 sekund, ale jak już wspominałem chodziło nam ogólnie o FPS a nie wyłącznie multi.
  #18 z SS18: Toblakai, chyba każdy z nas chciałby taką grę. Twoje najlepsze zdanie z tego komentarza: „…powolne zacieranie się granicy między tym co realne a tym co rzeczywiste.”
  #18 z SS18: Misiunia07, cały surrealizm, koncept oraz pomysł musiał zostać uhonorowany, jest nam niezmiernie miło przyznać Ci punkt za ten ciekawy komentarz.
  #6 z SS19: Iroks, genialny pomysł z płytą winylową + płytą CD jeżeli ktoś nie ma odtwarzacza :) Tak naprawdę ciężko było wybrać zwycięzce, ale łódź podwodna przeważyła sprawę. Taka kolekcjonerka pewnie miała by czterocyfrową cenę, ale to już zostawmy.
  #7 z SS19: Szenlon, dobra recenzja, ale były lepsze. Iroks, to chyba jeden z najgorszych filmików Quaz’a jakie widziałem! LUDZIE STARAJCIE SIĘ, BO CHYBA NA ODWAL WSZYSTKO ROBICIE!!

  Na aktualny tydzień, pytania wyglądają następująco:

  PROSZĘ O ZAPOZNANIE SIĘ Z REGULAMINEM PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO ODPOWIEDZI!

  W DZISIEJSZYM SINGLESHOCKU SZOK, SZAŁ I ISTNE CIALEŃSTWO! 20 PYTAŃ ZAMKNIĘTYCH, ZERO PYTAŃ OTWARTYCH! KAŻDY UŻYTKOWNIK MOŻE ODPOWIEDZIEĆ NA 3 PYTANIA!
  I TERAZ MAŁY TWIST DLA TYCH CO NIE CZYTAJĄ REGULAMINU: KAŻDA OSOBA, KTÓRA ODPOWIE NA WIĘCEJ NIŻ 3 PYTANIA BĘDZIE TRACIĆ PUNKT ZA KAŻDE PONADPROGRAMOWO ODPOWIEDZIANE PYTANIE. PRZYKŁAD: ODPOWIEDŹ NA 4 PYTANIA: 3 PUNKTY ZA PIERWSZE 3 PYTANIA MINUS 1 PUNKT ZA KAŻDE KOLEJNE, CZYLI ŁĄCZNIE ZBIERA 2 PUNKTY. CHYBA NIE WARTO BYĆ NADGORLIWYM?

  1.Cóż to za gra?

  2.W jakiej grze spotkamy takie lokacje??

  3.Wiecie w jakiej grze mamy takie postacie?

  4.Gdzie będą takie widoki?

  5.Cóż to za konstrukcja??

  6.Gdzie poznami taką osóbkę?

  7.Co to za gra?

  8.Piękne widoki, ale z jakiej to gry?

  9.Ktoś z was kojarzy tą gre?

  10.Z jakiej gry jest ten screen?

  11.W jakim tytule znajdziemy takie księgi?

  12.Cóż to za strzelanka??

  13.Znacie może tą panią, z jakiej gry ona pochodzi??

  14.Zima, ale cóż to za gra?

  15.Mech Mech Mech. A tytuł to?

  16.Pamiętamy jeszcze tą grę?

  17.Co to za gra?

  18.Stare dobre czasy?

  19.Klasyka pełną parą? Znany tytuł

  20.Jak nazywa się ta gra?

  Informacje o CialnyGD

  Zapalony Xbox’owiec, osobnik potrafiący „zmęczyć” 3 gitary GH w ciągu miesiąca, amatorski nauczyciel drifting’u AWD w Forzie3. Zawsze stara się wyszukiwać pozytywne aspekty każdej sytuacji. I jak to kiedyś ktoś powiedział: „Cialny, jesteś lepszy od Achievementa”
  Ten wpis został opublikowany w kategorii SingleShock i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

  63 odpowiedzi na „SingleShock Weekly #20

  1. jaruto pisze:

   Ah pardon to dotyczy obrazka 11. Pospieszyłem się :D

  2. odin pisze:

   Hmmm, zależy jak na to spojrzeć ;) Ja nie powinienem układać trudnych pytań :D Wiesz co jest jednak fajne jaruto? Ten screen jest na plakacie który rozdawali kiedyś w komputroniku. Nigdy nie wybieram screenów na singla w sposób zupełnie przypadkowy ;) Ale następnym razem poprzestanę na takim Alpha Protocol ;) Jeśli ktoś się wkurzył na te pytania – sooorki!

  3. CialnyGD pisze:

   Jest koniec drugiej edycji konkursu, nie moze byc latwo :) Podpowiedzi pojawia sie w przyszlym tygodniu :)

  4. jaruto pisze:

   Nie no spoko :D pytania muszą stanowić wyzwanie :P

  5. Iroks pisze:

   14. the elder scrolls skyrim, tam też mamy zimę.

  6. Abaddon pisze:

   ciągle walczy:)

  7. CialnyGD pisze:

   Tak aby ciut podrasować morale wstawiam aktualny stan punktów na dzień 01.08.2011 godz.13:00:
   toblakai:14 punktów (pyt #6 z SS13,#6 i #7 z SS14, #6 z SS16, #18 z SS18)
   Misiunia07: 11 punktów (pyt #7 z SS16, #7 z SS17, #18 z SS18)
   SzenlonGDY: 9 punktów (pyt #7 z SS19)
   Iroks: 8 punktów (pyt #16 i #17 z SS18, #6 z SS19)
   Japa: 7 punktów
   Vallhalen: 5 punktów
   Jaruto: 4 punkty (pyt #6 z SS15)
   Zayl: 3 punkt
   Grabczas: 3 punkty (pyt #7 z SS13)
   Mroku: 1 punkt
   swierq: 1 punkt

  Add Comment Register  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>