SingleShock #94 – kurde kiedy te konsole

singleshock
Witajcie! Wasz kochany orzełek wziął sobie przez ostatnie dwa tygodnie małe chorobowe, i pochwalę się, że już prawie czuję się dobrze – tylko jeszcze mnie gardło napieprza. Może Hols pomoże. A tymczasem zapraszam na porcję newsów z ubiegłego tygodnia! :) BTW, w środku miało być porównanie MGS 5 z Xbox One i PS4, ale zostało przygotowane tak „profesjonalnie”, że nie nadało się do publikacji. Ale jeżeli bardzo wam zależy, to kliknijcie w link.

GTA V – mapa easter eggów

W czasie mojego chorobowego ukończyłem GTA V. Nie było jednak dane mi natrafić jeszcze na większość easter eggów ukrytych w grze, ale okazuje się, że odpowiednio przygotowana mapa może mi w tym pomóc.

Wersja mapy znaleziona w grze, gdzieś w okolicach Mt. Chiliad, służyć nam będzie pomocą w odrywaniu tajemnic okolicy Los Santos.

Mapa przedstawia się następująco…

gta-v-mapa-mini

Duży obrazek?

▴ Do góry

Battlefield 4 na X1? Zdania podzielone

Na tegorocznym expo Eurogamer pewna grupa ludzi z branży miała okazję zobaczyć, jak Battlefield 4 radzi sobie na Xboksie One. Opinie na ten temat były najróżniejsze, zaraz przytoczę kilka z nich.

battlefield-4

Znaleźli się tacy, którzy narzekali na sterowanie, inni krytykowali tekstury, znaleźli się też tacy, którym gra wychrzaniła się i zawiesiła całą konsolę.

Oto kilka komentarzy z Twittera:

@StoneyOC
„Potwierdzam – BF4 działa na prawdziwym Xboksie One. I nie jest wcale tak źle, ale mam większe nadzieje na dobrą grę na PC.”

@jackfrags
„Właśnie rzuciłem okiem na #BF4 na sprzęcie Xboksa One. Wygląda całkiem elegancko na nowej mapie nazwanej Zavod 311. Kupuję niedługo :)”

@Vikkstar123
„Przyznam, że wolę pecetowego BF4, niż konsolowego. Ale działa całkiem nieźle na Xboksie One!”

Spookie:
„>> ekim: jak wygląda BF4 na X1? Czy to mapa multiplayer?
Słabo. 720p i 60 klatek, ale cholernie mętne tekstury.”

@PrivateFloyd
„#EGX Battlefield 4 ruszył na Xboksie One. Wygląda jak Battlefield 3. Nawet nie ma trybu 32 vs 32 graczy, tylko 16 vs 16.”

@W1DGET
„Nadal tu jestem, w boksie z Battlefieldem 4 i jedna z maszynek Xbox One się zawiesiła. Ups! #EGX”

@W1DGET
„Godzina stania w kolejce żeby pograć w Battlefield 4 i zawiesza się w połowie gry! LOL #EGX”

@StoneyOC
„Wygląda całkiem nieźle, ładnie utrzymuje 60 klatek na konsoli.”

▴ Do góry

Francuski portal growy, GameBlog.fr, podał światu informację, której źródeł zaczerpnięto od „dwóch dużych firm produkujących gry, jedna francuska, a druga amerykańska”, że mają problemy techniczne z obsługą sterowników Xboksa One. Twierdzą że stają przed dylematem: tworzyć gry obsługujące 1080p, ale w 30 FPS, albo gry 900p w 60 FPS.

XboxOne

▴ Do góry

GTA V: Petycja przeciwko powstaniu wersji PC

News sprzed dwóch tygodni, ale i tak postanowiłem podzielić się z wami szczegółami sprawy wraz z drobnym komentarzem. Na portalu Change.org, jeszcze na chwilę przed premierą GTA V na obecnogeneracyjne konsole, ruszyła petycja przeciwko powstaniu GTA V na komputery osobiste. Po podpisy ruszył koleś, przedstawiający się jako Trevor Philips, który chce, żeby „gracze PC dostali nauczkę za kradzież gier”. Co jak co, ale Trevora Philipsa znanego z gry raczej gówno by to obchodziło. :D

Już mniejsza o to, że wersja PC gry GTA V nie została jeszcze w ogóle zapowiedziana przez Rockstar Games.

petycja-gta-v

Oto przykładowe wpisy pod petycją:

Jęczenie o własną wersję, piracenie, a następnie jęczenie o niskich rozdzielczościach i słabych teksturach/efektów to jedyne, co potrafią pececiarze. Jeżeli przykład Red Dead Redemption niczego ich nie nauczył, niech to będzie lekcja – albo przestaną piracić, albo niech kupują konsole.

Indian Guy, Indie

Lata temu, ludzie chcieli tylko GTA IV na pecetach… Rockstar ich posłuchał i zrobił port na PC… po tym wszystkim zaczęli hejtować Rockstar, bo GTA IV na PC nie było tym czego oczekiwali… Nie zasługują na GTA V!!!!

Michelle Giannetta, Włochy

Serio? Powżnie podpisujecie tę głupią petycję tylko dlatego, że uważacie, iż gracze pecetowi muszą „dostać lekcję?”

„Ooo, pecetowcy nie powinni dostać GTA V, bo ją spiracą”

„Ooo, pecetowcy mają ból dupy, że ich Rasa Panów nie będzie mogła grać GTA V, podczas gdy my, konsolowcy będziemy obdarzeni możliwością eksplorowania tego mistrzostwa z otwartym światem, powinniśmy zachować go dla siebie!”

Wy. Ludzie. Jesteście. Cholernie. Głupi.

Wiem, że będę nazwany hipokrytą za podpisanie tej głupiej petycji tylko po to, żeby wstawić tu tę wiadomość, ale pieprzę to.

James Lee, Nowa Zelandia

gta-v-fast-life-4

Panie Trevorze Philips, to, co pan zaproponował, to jedna z najgłupszych, najbardziej idiotycznych rzeczy o jakich słyszałem. W całej tej petycji nie ma ani jednej rzeczy, którą możnaby uznać za racjonalną. Wszyscy w naszym świecie stali się głupsi przez oddychanie tym samym powietrzem, co pan. Nie przyznaję panu punktów, świeć Panie nad jego duszą.

DickN Urmouf, USA

▴ Do góry

Sondaż: 64% graczy nie kupi next-genowej konsoli

IGN UK opublikowało ostatniego dnia września wyniki sondażu, z których wynika jasno, że znacząca część graczy nie zamierza kupić w tym roku next-genowej konsoli: czy to PS4, czy Xbox One. W grę nie wchodzą dla konsumentów również Nintendo 2DS albo zapowiedziana ostatnio konsola Valve – Steam Machines.

next-geny

Natomiast za kupnem PS4 opowiedziało się 26% ludzi, co daje znaczną przewagę nad 15%, którzy postanowili kupić Xboksa One. Co ciekawe, gry, które najbardziej interesowały badane osoby, to multiplatformowe tytuły AAA, jak Call of Duty: Ghosts czy nowy Assassin’s Creed: Black Flag. Nie można też zapomnieć o GTA V. ;)

▴ Do góry

Jak wygląda pad dla Steam Machines?

Tak:

steam-controller-mini

Duuuuża wersja

Wam też przypomina przenośne głośniki stereo?

Padzik Valve rezygnuje z tradycyjnych gałek analogowych na rzecz paneli dotykowych, które posiadają również funkcję przycisku. Valve twierdzi, że precyzja paneli porównywalna jest do zwykłych myszek komputerowych, no, ale jak tego się będzie używało w grach, to wyjdzie nam w praniu.

steam-controller

Podobnie jak na kontolerze PS4, na samym środku pada znajduje się ekran dotykowy (niestety nie podają, jaka jest dokładnie jego rozdzielczość – Steam podaje tylko, że „jest wysoka”). Zastosowanie ekranu dotykowego ma być sposobem na umożliwienie wygodnego grania w dowolną grę – również w strategie. Ekran dotykowy posłuży też do przewijania menu albo wyświetlania mapy. Jest także osobnym przyciskiem, jakżeby inaczej.

Kontroler posiada łącznie 16 przycisków. Konfiguracje w grach będzie można oczywiście dowolnie dostosowywać do własnych potrzeb, a gdyby komuś się nie chciało, to będzie można skorzystać z biblioteki konfiguracji kontrolera, tworzonych przez graczy w określonych grach.

steam-controller2

Steam Machines nie ma być jedną platformą – konsolą per se, bowiem wg Valve każdy użytkownik będzie w stanie stworzyć samodzielnie platformę do grania na Steam OS. Doszły mnie słuchy, że NVIDIA współpracuje ze Steam w celu stworzenia jednej maszyny, która będzie w stanie odpalić wszystkie gry dostępne na platformie Steam.

▴ Do góry

8itHit: Miracle of Sound, GTA V – Franklin Song „Drive”

Miracle of Sound, oczywiście. :) Jak mógłby pominąć tak wielką grę i nie napisać o niej piosenki? I zamierza to zrobić nie tylko o Franklinie, ale także o pozostałych dwóch bohaterach gry! Na razie jednak cieszmy się tą jedną. Strasznie prosta, ale jak zwykle Gavin dał radę.

▴ Do góry

Informacje o Enslaved Eagle

Początkujący we wszystkim - tworzeniu stron internetowych, grze na gitarze i pobijaniu rekordów Cialnego w The Beatles: Rock Band.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Newsy, SingleShock. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Add Comment RegisterDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>