League of Legends i Żelazna kurtyna


Ktoś pomyśli co ma jedno do drugiego? Jak się okazuje po dzisiejszym newsie, wiele. Jak wiecie, praktycznie rzecz biorąc od 14-15 godziny UTC/GMT +2h., zaczyna się tak zwany szczyt. Kolejki do zalogowania wynosiły od 30 min. do nawet 2-3 godzin! Firma odpowiedzialna za League of Legends, Riot Games, ciągle pracowała nad tym problemem, udostępniając nowy system kolejek, czy dostawiając kolejne maszyny. Bezskutecznie… Kolejki w najgorętszym momencie wynosiły, absurdalnie, godziny. Dodatkowo czat gry co chwile się sypał i rozłączał, uniemożliwiając grę ze znajomymi. Ukoronowaniem problemów był fakt iż praktycznie po każdym meczu zamykając klienta, zmuszani byliśmy do ponownego czekania w kolejce do zalogowania. Z tego powodu, jeden z użytkownik gry stworzył taki oto filmik:

W końcu studio Riot Games, wpadło na pomysł podziału graczy EU, na zachód i północ/wschód. Podział ten jest pokazany na tej mapce:

Początkowo Austria została zakwalifikowania do wschodu, na którym obsługiwane języki to Angielski i Polski. Po wielu postach szybko przeniesiono Austrię do zachodniej części. Jednak co to oznacza dla nas, graczy?
Po pierwsze, wszelkie turnieje które organizowane są w Europie, będą odbywały się na zachodnich serwerach. Drugi problem to wschodni serwer, który będzie głównie obsługiwany dla Polaków, Szwedów i Rosjan. Co oznacza więcej cyrylicy i dłuższe ładowanie się gry. Kolejny fakt to ogólnie zaniżony poziom rozgrywek, ponieważ ci lepsi gracze i ich „fanboye”, przeniosą się na zachód. No i ostatnie, jedyny turniej jaki będzie organizowany to GoPL4LoL.

Wszystkie zmiany będą obowiązywać za tydzień. Początkowo konto gracza będzie przydzielane według adresu ip, z którego najczęściej się logował. Po czym przez kilka dni dostanie możliwość emigracji na drugi serwer. Po tym czasie zmiana będzie dalej możliwa ale już za pieniądze (RP). Dodatkowo wszyscy gracze EU dostaną 14 dniowy boost do XP oraz IP, co jest jedyną dobra informacją w całym newsie.

Bonus na koniec. Zapraszam do przeczytania komentarzy do tego newsa na oficjalnej stronie. Gdy Europa miała tylko jeden serwer do obsługi graczy, ludzie obrzucali błotem, ale grali. Z powodu wprowadzenia granic, Anglicy cieszą się, że nie będą grali z „west morons”, a Szwedzi i Polacy narzekają na większa ilość cyrylicy i lagów od Rosjan. Przykładów jest zresztą o wiele więcej.

Informacje o Iroks

Fan dziwnych, często niszowych gier, lubi planszówki i bitewniaki. Nie pogardzi dobrą książką czy filmem. SIŁA i SALTA !
Ten wpis został opublikowany w kategorii Newsy i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „League of Legends i Żelazna kurtyna

 1. Zayl pisze:

  Znając nas polaków, to połowa skorzysta z opcji „emigracji” i w ten sposób serwery zachodu będą obciążone, a wschodu będą świeciły zarówno pustką jak i cyrylicą ;] Brawa dla Riot Games, którzy postanowili zrobić coś z serwerami dopiero w wakacje(„Ależ my nie przewidzieliśmy, że taka rzesza fanów będzie grała w naszą grę”), co z tego, że gra pieprzy się od około pół roku.

 2. odin pisze:

  Wiesz… dla mnie to jest najbardziej widoczny przejaw braku kompetencji w zarządzaniu dużymi projektami. Serwisy które obsługują po 2/3mln. ludzi na 5 minut są w stanie rozbić ruch na łączu na klastry i macierze, pracować w systemie rozproszonym z jednym głównym serwerem składającym się z trzech, lub czterech komputerów. Riot Games natomiast wolał oddzielić jedną grupę użytkowników, od drugiej. Więc moje pytanie brzmi, co jeśli – z racji atrakcyjności – większość użytkowników przejdzie na zachód i znów pojawi się problem?

 3. Iroks pisze:

  Dla mnie to jest jedno, zachód dalej kolejki, a wschód to będzie takie przedszkole. gj Riot :/

 4. Grabczas pisze:

  Ten tydzień jest za przeproszeniem NIEDOJEBANY! Najpierw dowiaduję się że chuja trafił moją maturę a teraz nawet w LoLu się odstresować nie można bo TAKI cyrk się zaczyna… Kurwa za co ;(

 5. Kudłaty pisze:

  Cudownie! : ) Nie będę zmuszony grać z niemcami i pedalskimi francuzami (ci drudzy poddają się tylko kiedy mogą, lol).
  Ogólnie to zajebisty pomysł, chłopaki!

Add Comment RegisterDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>