Garść informacji

Przyjdźmy od razu do rzeczy, na horyzoncie rysują się dość duże zmiany i aby wybrać dobre opcje, postanowiłem zapytać Was o zdanie i ewentualnie poprosić o własne propozycje :) Wraz z rozwojem DualShock Podcast zaczęliśmy zastanawiać się nad zarejestrowaniem swojej działalności jako dziennikarska – innymi słowy w prostej linii otrzymanie własnych legitymacji prasowych. Czy będzie z tego jakaś korzyść? Być może, jednak chciałbym to wprowadzić nie dla samej korzyści a zwykłej chęci rozwoju. Wiąże się to z zarejestrowaniem swojej nazwy w sądzie, złożeniem odpowiednich dokumentów i paroma opłatami. Z tego też powodu, rejestrując się musimy posiadać nazwę niezwiązaną z żadnym produktem aktualnie zarejestrowanym w świetle prawa chronionych znaków i nazw handlowych. Innymi słowy musielibyśmy zmienić nazwę – ale czekajcie! Można do tego podejść inteligentnie. Prawo bardzo łatwo można naginać i zmiana z DualShock Podcast na DualSzok Podcast ustawia nas w pozycji bezpiecznej – w razie czego…

Nie mniej jest to temat nie rozstrzygnięty i dlatego proszę o wasze opinie oraz ewentualne sugestie. Być może ktoś spotkał się już z takim przypadkiem i wie jak powinniśmy się zachować? Bardzo możliwe, że podrzucę ten temat na jakimś forum prawnym aby zdobyć jak najwięcej obiektywnych opinii, jednakże z waszą liczę się najbardziej. Co sądzicie o takiej zmianie? Co powinniśmy jeszcze zrobić lub zmodyfikować aby żyło się Wam tutaj łatwiej? Cialny bardzo chciałby rekrutować osoby piszące artykuły, jak widać na razie bez owocnie, jednak wybiegając w przyszłość co sądzicie o wrzucaniu tutaj artykułów na zasadzie n dziennie?

Jest wiele rzeczy jakimi powinniśmy się zająć, tak więc jeśli ktokolwiek z Was ma jakieś propozycje walcie śmiało! Na samo zakończenie – nie pamiętam choć wiem, że kiedyś padały pewne propozycje zmian oraz pytania. Jeśli nie udzieliłem na nie odpowiedzi oraz jeśli, a zakładam że tak, żadne z sugerowanych propozycji nie zostały rozpatrzone, proszę autora o ich ponowną publikacje. Wszystko się jakoś rozmyło i zdarzyłem o tym niestety zapomnieć za co serdecznie przepraszam.

Informacje o odin

Staram się utrzymać stronę w jak najlepszej kondycji, oraz być lepszy w tym co robię. Interesuje się grami komputerowymi odkąd tylko dostałem Swój pierwszy komputer, a samym tworzeniem stron internetowych, treścią multimedialną, designem, od około 2003 roku. Tyle tytułem wstępu, na pewno napiszę więcej :)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Newsy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

18 odpowiedzi na „Garść informacji

 1. Norbert pisze:

  A może zamiast DualSzok Podcast zrobić DSP zwykłe DSP i rozwinięcie nie oficjalne dual shock podcast :)
  Forum prawnicze ok ale na kilka nie jedno.
  Wygląd strony to już według uznania ale ! DualShock Podcast | ლ(╹◡╹ლ) <— tego nie ruszać bo krew się poleje.

  —————————————————————————————————————————————————
  Klata, Plecy, Bicu, Podzik

 2. Toblakai pisze:

  Akurat nie wydaję mi się, aby użycie skrótu DSP jako oficjalnej nazwy dla witryny było dobrym pomysłem. Raz, że to za bardzo anonimowo, a dwa możliwe, że taki skrót będzie się powielał z już istniejącą działalnością. Mi osobiście nazwa DualSzok pasuje. Od razu wiadomo, że masz do czynienia z polskim portalem/słuchowiskiem. Musisz brać pod uwagę Norbert, że zarejestrowanie takiej działalności będzie musiało nieść ze sobą pewne zmiany – a przypuszczam, że zmiana nazwy nie jest najbardziej drastyczną z nich.

  A tak z innej beczki – jeżeli można zapytać – czy zarejestrowanie takiej działalności nie nakłada na was obowiązku opłacania jakichś składek typu ZUS/KRUS/inne złodziejstwa?

 3. Blady pisze:

  DSP samo z siebie brzmi jak firma kurierska albo nowy proszek do prania – tak, używamy skrótu pisząc na stronie, ale nikt nie mówi „witamy w 89 odcinku DE ES PE”. Zmiana na DualSzok zmienia właściwie tylko logo, skrót pozostaje taki sam, słuchowisko jest audio, więc słuchacze nawet mogli by nie dostrzec różnicy.

  Sama rejestracja witryny jako czasopisma – nie wydajemy w formie pisanej, nie pobieramy opłat za korzystanie z serwisu. Składki ZUS/KRUS? Krótko odpowiadając – nie. Nie musimy.

  Co zyskujemy? Opcję otrzymania legitymacji prasowych (na targi etc.), kartę przetargową szukając współpracy z dystrybutorami, lepszą drogę walki jeśli ktoś ukradnie nasz materiał, press-kity…. ehhh marzenia :D

  Kto nie wierzy, że tak można zarejestrować działalność jako czasopismo, niech sprawdzi – tą drogą można zarejestrować nawet BLOG i stać się samodzielnym żuczkiem – tak, jednoosobową redakcją. Forma stworzona dla małych wioskowych dzienników, które też potrzebują wstępu na różne eventy :)

  Jakie drastyczne zmiany? Nic mi o tym nie wiadomo, ot, naturalna ewolucja serwisu, nie rewolucja „byle być uber PRO za wszelką cenę” ;)

 4. odin pisze:

  > 2) dziennikiem jest ogólnoinformacyjny druk periodyczny lub przekaz za pomocą
  > dźwięku oraz dźwięku i obrazu, ukazujący się częściej niż raz w tygodniu,
  > 3) czasopismem jest druk periodyczny ukazujący się nie częściej niż raz w tygodniu,
  > a nie rzadziej niż raz w roku; przepis ten stosuje się odpowiednio do
  > przekazu za pomocą dźwięku oraz dźwięku i obrazu innego niż określony w
  > pkt 2,

  Będziemy dziennikiem :D ?

 5. Blady pisze:

  Główne słuchowisko, DS podcast ukazuje sie raz w tygodniu, starczy. Wszystkie inne nagrania, LP itp. są suplementem. Biorąc pod uwagę opóźnienie prawa prasowego względem realiów Internetu, w mojej interpretacji rejestrujemy właśnie cotygodniowe, środowe audycje jako audio formę czasopisma, ergo, wszystko gra. Czasopismo.

 6. Abaddon pisze:

  Blog? tak jak Bizon Blog Onet?

 7. jeszolak pisze:

  Jeśli zachowacie poziom, wysoki jak ego pana z reklamy Starej Przyprawy, to dla mnie osobiście możecie się nawet nazywać Cotygodniowe Audio-Wizualne Słuchowisko Poświęcone Zagadnieniu Rynku Rozrywki Elektronicznej (w skrócie, dla łatwiejszego zapamiętania: CAWSPZRRE) :D
  Zmiany są dobre, a domniemane bonusy jakie możecie uzyskać są jeszcze lepsze. No i mnie przynajmniej nie dziwi, że odwalając taki kawał roboty z DSP chcecie zalegalizować swój „związek” z nim. Ja jestem jak najbardziej na tak i podpiszę się gdzie trzeba wszelkimi dostępnymi członkami.
  Co do artykułów to jest to fajny koncept, pod warunkiem, że nie będą to twory typu:

  „Czy to już koniec Kol of Djuti?!?!?!” a niżej „hot” o tym, że woźny odszedł z pracy ;P

  ale o jakość jestem raczej spokojny, jak o to, że Rolling Stonesi dobrą muzykę grają, niestety mam pewien niepokój o to, że chęć wrzucenia n artykułów/dzień może się z upływem czasu przedzierzgnąć w zasypywanie nas – czytatorów – dużą ilością małych i nie najlepszych tekstów. Ot, taką mam obawę.
  Jako dość świeży czytaczo-słuchacz DSP mogę jedynie napisać, że czekanie na środowy podcast ma w sobie to coś… a odsłuchiwanie archiwalnych jest niczym nie zmąconą radochą :)
  Pozdrowiwszy Wszystkich.

 8. odin pisze:

  Dziękujemy :) I uwierz mi naprawdę bardzo się cieszę, że postanowiłeś tutaj przykucnąć – witaj w rodzinie przykucaczy :D

 9. jaruto pisze:

  Odnośnie nazwy… Dualszok nie będzie jakimś wielkim a nawet podwójnym szokiem wizualnym dla odbiorców więc nazwa jak najbardziej okej. Do artykułów dziennych potrzebna jest osoba z nie słomianym zapałem ale… z drugiej strony pisanie codziennie jakichś informacji może sprowadzić się do pisania artykułów o byle czym, aby tylko było na czas. Moim zdaniem dziennik odpada, ale jak ktoś chce się podjąć tej syzyfowej pracy to proszę bardzo.

  odin, miał być jakiś system podglądania komentarzy innych tak aby łatwiej dołączyć, coś na zasadzie forum. Podejrzewam, że nadal jest w rozsypce ten projekt. Czy to kiedykolwiek zaistnieje na DSP? Brakuje tego tutaj.

 10. odin pisze:

  Pisz bardziej konkretnie :) Co dokładnie chciałbyś abym zmienił ;)

 11. jaruto pisze:

  Chciałbym (i myślę, że nie tylko ja) taką opcję, że po kliknięciu na pasek komentarze, rozwijałaby się lista w której znajdowałyby się komentarze uporządkowane od najnowszych do najstarszych i aby lista ta nie zasłaniała całego ekranu można by zmniejszyć ilość wyświetlonych komentarzy natomiast na dole umieścić przycisk zatytułowany np. archiwum tak aby przejrzeć sobie starsze komentarze.

 12. Gr00by pisze:

  A ja bym b. chętnie ujrzał opcje edycji (swoich) komentarzy, a także naprawione zamykanie się czatu :)

 13. odin pisze:

  Postaram się pomyśleć nad edycją :)

 14. Norbert pisze:

  „a także naprawione zamykanie się czatu” Nie wiem mi tam działa dobrze :D tak jak opera takkkkk :D

 15. odin pisze:

  a także naprawione zamykanie się czatu :)

  Dwukrotnie klikasz POZA okienkiem czatu. Najszybsze możliwe rozwiązanie, jeśli przytrzymasz kursor na X, otrzymasz dokładnie taką samą informacje ;)

 16. Toblakai pisze:

  Zawsze zamykałem czat klikając dwukrotnie poza jego obszarem i nawet nie zdawałem sobie sprawy, że jest tam jakiś „X”. Dopiero komentarz Groob’ego zwrócił moją uwagę na ten element. I muszę z tego miejsca odinie wystosować w twoim kierunku poważny zarzut. Mianowicie WIELKIM błędem jest umiejscowienie takiego „X” który pełni jedynie funkcję komunikowania o sposobie zamykania okienka – ja od razu odniosłem wrażenie, że jest to przycisk który po prostu nie działa pod FF.

 17. odin pisze:

  Ten przycisk działa tylko pod wydaniem Opery dla developerów która uwzględnia prawidłową propagację i eskalację. Zmienię na (i) ;)

 18. Gr00by pisze:

  Achaaaaaa. No ja nie należe do grupy osób, które czekają aż wyświetli się dymek na przycisku X :D Dzięki za info, niewątpliwie się przyda.

Add Comment RegisterDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>