Czasowa awaria – co się stało?

Witajcie. Jak część z was zauważyła, DualShock Podcast był przez jakiś czas offline. Było to skutkiem ataku DDoS, który trwał około 2 dni. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić dlaczego oraz kto był na tyle wredny aby próbować zakłócić naszą działalność. Nie będę wdawał się w specyfikę tego całego zajścia choć część z informacji możecie przeczytać na naszej facebookowej stronie. Aktualnie jesteśmy znowu online i nie zamierzamy zwalniać lub rezygnować z któregokolwiek projektu. Wszystkie sprawy konkursowe zostaną wznowione w następny czwartek aby dać szansę każdemu. Punktacja z poprzedniego SingleShocka nie będzie brana pod uwagę zważywszy na fakt, iż nie mógł się on normalnie zakończyć. Przepraszamy wszystkich za zaistniałe problemy! Jeśli macie jakieś pytania, lub chcielibyście podzielić się informacjami na temat tego zajścia, zapraszamy do komentarzy. Trzymajcie się!

Informacje o odin

Staram się utrzymać stronę w jak najlepszej kondycji, oraz być lepszy w tym co robię. Interesuje się grami komputerowymi odkąd tylko dostałem Swój pierwszy komputer, a samym tworzeniem stron internetowych, treścią multimedialną, designem, od około 2003 roku. Tyle tytułem wstępu, na pewno napiszę więcej :)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Newsy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na „Czasowa awaria – co się stało?

 1. Pesio pisze:

  Nie rozumiem po co ktoś miałby atakować dspodast, nie jest to przecież jakaś super popularna strona, na której dużo osób mogłoby zobaczyć atak, a ”haker” miałby przez to satysfakcje.
  Z kimś się pokłóciliście, czy co ;) ?

 2. tkay pisze:

  Za zamachem stoi BRZOZA!

 3. kryspin013 pisze:

  To był Jaha ! xD

 4. Iroks pisze:

  To i tak wina Żydów, Masonów i Cyklistów. O ! :D

 5. Cline pisze:

  To była awaria ?

 6. grabczas pisze:

  Ktoś albo zawistny albo się nudził albo i mieszanka jednego i drugiego. Tak czy inaczej oznacza to że DSPodcast zaczyna być dla kogoś poważnym zagrożeniem w tym kraju na tej scenie… No to jedziemy z koksem :D Muahahahahaha! Chłopaki rozjebcie system :D

 7. Jaruto pisze:

  Strach się bać tych ataków :P ja to myślałem, że to ty Odin coś niechcący popsułeś w kodzie dlatego stronka nie działała :D

 8. odin pisze:

  – odin ;)
  Nie popsułem, naprawiałem. Z tego co sprawdzałem rano, DDoS trwał i trwa nadal, nawet do tej pory. Jednak serwer zmienił konfigurację na permanentny ban adresów IP które uczestniczą w ataku i jak widać, mimo że osoba odpowiedzialna za koordynację tych ataków nie zrezygnowała, aktualnie nie robi to najmniejszego wrażenia na naszym serwerze. Cały myk polegał wcześniej na zawieszaniu się bazy przy próbie wyczyszczenia bloków ze zbanowanymi adresami IP.

  Ciekawostka: w szczytowym momencie, „odwiedzało” nas 60 000 maszyn oraz mieliśmy 8500 żądań na sekundę (jest niewiele serwerów w Polsce, które są w stanie coś takiego wytrzymać, licząc w setkach ponoć nawet poniżej 100 O_O). Ruch na serwerze w tamtym momencie podskakiwał o 3%. Gdyby nie zaplecze jakie stoi za DualShock Podcast, już dawno wyrzucono by nas z rozsądnego VPSa, a maszynę wirtualną odłączono fizycznie.

 9. Blady pisze:

  Curses, my plan was foiled again! Back to the drawing board…

 10. Jaruto pisze:

  Tak Blady, twój misterny plan siana chaosu opracowywany w pocie czoła z grupką crackerów znowu zawiódł :P

 11. Cline pisze:

  „Curses, my plan was foiled again! Back to the drawing board…” Nie widzę w tym problemu

Add Comment RegisterDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>