Diabelski Kącik #3


Oj, kochane diablo, nie dasz nawet dnia odpoczynku :D. Nawet nie sądziłem, że w przeciągu dwóch dni uda mi się zebrać tak dużo ciekawych informacji na następny kącik. Wiec zapraszam do czytania/oglądania :)
PS. 11 Dni!

Diablo w TV, znowu!

Ledwie co ukazały się dwie reklamy, a tu już Blizzard wyskakuje z trzecią. End of Days, bardzo podgrzewa atmosferę i to nie dla tego, że możemy zobaczyć jeszcze więcej ujęci z przerywników. Całą tą atmosferę podgrzał sam Dekard Cain jako lektor tej Reklamy. W końcu mogliśmy usłyszeć świetny głos Andrzej Gawrońskiego jako Decard Cain, który jest wizytówką polskiego Diablo.

Angielska wersja:

Polska wersja:

[Spoiler Alert! – nie czytaj jeżeli nie chcesz psuć sobie zabawy!!!]

Diablo Anime? Me gust!

Serwis GameSpot ujawnił film przedstawiający etap produkcji Diablo III: Wrath – animacja która ma promować grę i najprawdopodobniej będzie to nagroda za odblokowanie 100% na stronie promocyjnej Diablo 3.


Bashiok, potwierdził że odblokowanie 100% na stronie promocyjne odblokuje pełną animacje Diablo III: Wrath!

Mnich i zmiany w jego animacjach!

Podczas grania w betę mnichem byłem lekko rozczarowany, ponieważ Mnich podczas używania swoich umiejętności nie wykorzystywał używanej broni, polegał jedynie na sile swoich pięści, przez co zadałem sobie pytanie „To po cholerę ta broń?”. I tutaj z odpowiedzią na to pytanie przybywa Community Manager Bashiok. Twierdzi, że twórcy gry byli świadomi problemów jakie mogą stwrzać niektóre animacje postaci. Aby wykonać niektóre efekty wizualne umiejętności twórcy zmuszeni byli podjąć pewne kompromisy, jednym z nich są waśnie umiejętności mnicha. Jednak twórcy Diablo słuchają swoich fanów i wybrano kilka umiejętności, które przeprojektowano tak, by wykorzystywały oręż. Poprawki do animacji mają być wprowadzone niedługo po premierze gry i nie wykluczone, że nie tylko Mnich otrzyma nowe animacje!

Pudełka do rąk!

Do premiery zostało zaledwie 11 dni i w niektórych magazynach sklepów komputerowych zaczęły pokazywać się pudełka z grą, a co za tym idzie mnóstwo zdjęć pracowników chwalących się swoją zdobyczą!

Przyznam, że pudełko podstawowej wersji wygląd bardzo ładnie :)

Blizzard przedstawia grę globalną w Diablo III!

Szybki news o tym w jakich regionach będziemy mogli pograć i jak to ma działać :

Chcesz ruszyć na hordy Płonących Piekieł ze znajomymi z całego świata? W Diablo® III będzie można grać na serwerach z regionów innych niż twój (z kilkoma ograniczeniami) dzięki nowej funkcji Battle.net®, o nazwie Gra Globalna. A działa to tak…

Serwery gry globalnej w Diablo III pogrupowane są w trzy regiony:

 • Ameryki – dla graczy w USA, Kanadzie, Ameryce Łacińskiej, Australii, Nowej Zelandii i Azji Południowo-Wschodniej.
 • Europa – dla graczy w Unii Europejskiej, Europie Wschodniej, Rosji, Afryce i krajach bliskiego wschodu takich, jak Izrael Zjednoczone Emiraty Arabskie.
 • Azja – dla graczy w Korei Południowej i Hong Kongu, Makau oraz na Tajwanie.

Standardowo gracze będą tworzyć postacie i grać w regionach „ojczystych” określanych na podstawie miejsca zamieszkania (a ściślej mówiąc, kraju zamieszkania, na który zarejestrowano konto Battle.net). Gra Globalna umożliwia graczom przełączenie się na dowolny region w menu opcji gry, przed lub po zalogowaniu.

Należy pamiętać, że postacie, przedmioty i listy znajomych nie podlegają transferowi do innego regionu. Granie na serwerach znajdujących się w innym regionie oznacza konieczność stworzenia postaci i list znajomych wyłącznie dla danego regionu, jak również daje dostęp do tamtejszego domu aukcyjnego wykorzystującego złoto.

Dodatkowo gracze będą mieli dostęp do domu aukcyjnego wykorzystującego pieniądze (tam, gdzie ma to zastosowanie) wyłącznie podczas gry w regionie „ojczystym”. Oznacza to, że w przypadku postaci spoza regionu ojczystego nie będzie można kupować ani sprzedawać przedmiotów w żadnym z domów aukcyjnych wykorzystujących prawdziwe pieniądze. Celem Globalnej Gry jest po prostu umożliwienie wam gry w Diablo III ze znajomymi spoza regionu gracza.

Oficjalnie umiejętności od Blizzard!

Nie dawno w sieci zaczęły pokazywać się nieoficjalne filmiki w których mogliśmy zobaczyć większość umiejętności postaci w grze. Nie będę ich dodawał tutaj ponieważ, są nieoficjalne i nie wiadomo czy nie pokazują czegoś co, nie powinnyśmy zobaczyć, ale wczoraj kanał CurseDiablofans’s opublikował oficjalną prezentacje niektórych umiejętności postaci:

No i to koniec na dziś, ale tradycyjnie muszą się tutaj znaleźć bonusy :)

1.Bashiok ostrzega nas że dziś wieczorem coś się stanie!!! Ciekawe co ^-^ ? (polecam pilnować ćwierkacza tego pana przez najbliższe dwa dni)

2.Tradycyjnie nie zabraknie Jaya Wilsona, bo właśnie znalazłem nowy wywiad z tym panem tutaj i nawet jeszcze nie zdążyłem tego przeczytać :)

3. Pamiętacie pierwszy opublikowany Cinematic z Diablo 3 pod tytułem „Black Soulstone” ? Jeżeli nie to mała przypominajka :

Dlaczego wam przypominam ten filmik? Ponieważ wczoraj znalazłem ponad godziny panel z BlizCon 2011 poświęcony tworzeniu właśnie tego filmiku, wiece jeżeli masz godzinkę wolnego czasu oraz interesuje cię w jaki sposób najlepsi spece od CGA tworzą takie działa zapraszam poniżej:

Informacje o Aki Evans

Otaku, uzależniony od gier MMO oraz osu!. Amatorski montażysta oraz początkujący filmowiec. Uwielbia twórcze zajęcia i zawsze szuka nowych możliwość do rozwijania i poszerzania swoich pasji. Wieczny optymista.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Artykuły i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Diabelski Kącik #3

 1. tkay pisze:

  Nie będę ich dodawał tutaj ponieważ, są nie oficjalne
  Dla czego wam przypominam ten filmik?

  Popraw, bo wstyd. ;p

  Te niedorobione, wręcz spartaczone animacje umiejętności to dla mnie jedna z większych bolączek D3 i nie wiem dlaczego akurat największy nacisk w kwestii ich poprawy kładzie się głównie na postać mnicha, skoro każdy bohater ma z tym problem. Może barbarzyńcy specjalnie to nie dotyczy, ale zdaje się, że praktycznie każda postać w momencie rzucania czarów przy okazji dematerializuje swój oręż. Dobrze, że Blizz zdaje sobie z tego sprawę i będą to poprawiać, bo wygląda to trochę idiotycznie i nieelegancko.
  Przy okazji cieszy mnie, że końcu mogę zobaczyć kawałek lokacji z pustynnego aktu i muszę powiedzieć, że teraz jestem w stu procentach spokojny o warstwę artystyczną nowego Diabełka. :) Te załamania i pęknięcia na wysuszonych połaciach ziemi, jakieś skamieniałości, a w tle głębokie rozpadliny skalne. Jeżeli chodzi o design lokacji jestem pewien, że gra będzie akurat dopieszczona do granic możliwości i jeżeli jeszcze jakiś czas temu mocno w to wątpiłem, tak teraz nie mam co do tego żadnych wątpliwości. :)

 2. Mroku pisze:

  Bardzo sie ucieszylem, gdy uslyszalem dzis polski glos Decarda Caina. Juz jestem spokojny w 100% o klimat gry, wlasnie nasze rodzime glosy tworzyly go w duzym stopniu.

  Ciekawe co wyjdzie z tego filmu animowanego, no i widac, ze jesli chodzi o promocje Blizz ruszyl pelna para. Zastanawiam sie tylko czy po tych wszystkich spotach dostaniemy jeszcze Launch Trailer. Oby nie, bo i tak juz sporo pokazali.

 3. tkay pisze:

  W reklamówkach musi być dobrze zaprezentowany polski dubbing, bo w końcu mają zachęcić potencjalnych klientów a nie odstraszyć, więc w tej kwestii innej opcji być nie mogło. ;) O ile głosy dla głównych NPC faktycznie mogą być dobrze dobrane o tyle z pobocznymi może być problem. I jakoś nie jestem sobie w stanie wyobrazić jak polscy lektorzy będą imitować akcenty sterowanych przez nas bohaterów tak by były zbliżone do wersji oryginalnej. Pewnie sam na początku zaryzykuję instalację wersji polskiej, ale coś mi mówi, że i tak w końcu przerzucę się na angielską. ;p

Add Comment RegisterDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>